blog background
 
daniaciek: Ciekawostki o Danii
podróże
metka_epoznan
Ciekawostki o Danii
ok
1
not ok
0
liczba odsłon: 29
Znajduje się od Polski dość niedaleko, można się tam dostać na kilka sposobów - statkiem, maszyną lotniczą, a nawet samochodem. Jednakże nie jest tak częstą destynacją turystyczną, jak pozostałe państwa Europy - na przykład Rumunia, czy Francja. W głównej mierze z uwagi na stawki - Królestwo Danii jest stosunkowo kosztownym krajem do odpoczynku gdy chodzi o wypoczynek. Nie zmienia to faktu, że należy zaznać wzmianki z nim związane.
Umiarkowana ilość ludzi wie, że Dania posiada ogromną liczbę wysp. W sumie 406, które stanowią nieomal jedną trzecią pola całego Danii. Niektóre z nich nadal pozostają niezamieszkałe - zwłaszcza te mniejsze.
Następnej sensacji nie musimy przedkładać entuzjastom klocków Lego. Odkryte zostały one właśnie w tym miejscu. Opracował je Duńczyk Kirk Christiansen relatywnie wcześnie, bo już w 1947 roku. W żargonie duńskim wyraz Lego oznacza "baw się dobrze" i pewnie na całym globie setki ludzi wzięło sobie tę ideę do serducha. Główne biuro zarządu leży w malutkim miasteczku Billund. Mieści się tam tematyczny park rozrywki, do którego bilet wstępu pożera w przybliżeniu dwieście złotych.
Każdego dnia uruchamiając Bluetootha w naszym urządzeniu mobilnym mamy coś do czynienia z Królestwem Danii. To akurat w tym Królestwie rządził władca Bluetooth w X wieku. To dla jego honoru nazwano tę procedurę łączności.
W Królestwie Danii występuje zwyczaj, iż jeśli w dniu swoich 25 urodzin dżentelmen albo dama w Danii w dalszym ciągu pozostaje bez partnera, można na niego wyrzucić torbę z cynamonem. Współcześnie może się to wydarzać coraz powszechniej.
Dania ciekawe fakty mogą zadziwić. A w tym momencie słowo o pieniądzach - myślałeś ile pieniędzy dostaje Duńczyk? Średnie minimalne godzinne pensja wynosi 62 złote. Miesięcznie zwykły obywatel Danii dostaje około 12 tysięcy złotych. Wypada jednak mieć na uwadze, że koszty życia na tym terenie są dużo większe niż w Polsce. Nie odmienia to jedna sprawy, iż rocznie oszczędzają oni o wiele więcej niż człowiek pracująca w u nas.
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Piotr "Tiggy" Pasała