blog background
 
mediatorszkolenia: Mediacje zamiast sądu
mediacje;mediator;mediacja;mediator sądowy,mediator szkolenia;akademia mediacji;ADR,negocjacje,rozwód,alimenty,mediacje i negocjacje
metka_epoznan
Mediacje zamiast sądu - co da się załatwić ? część 2
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 36
Dzisiaj o rodzajach i obszarach mediacji.Możemy wyróżnić mediacje:

Cywilne - dotyczą mediacji dla których byśmy wnieśli sprawę do Sądu z powództwa cywilnego czyli mediacje o zapłatę, podział majątku dorobkowego, podział współwłasności, podziału spadku,ale również odszkodowania za błędy medyczne czy utratę wartości nieruchomości z powodu uchwalenia mpzp itp.
Wiele spraw które prowadzę z tego zakresu dotyczy ustanowienia służebności przesyłu i odszkodowań za linie przesyłowe wysokiego napięcia, gazociągi i inne .Wielu właścicieli nieruchomości nawet nie wie , że z tego tytułu należą im się duże pieniądze

    Rodzinne - wnoszone zwykle do Sądów Rodzinnych i Nieletnich - alimenty, rozwód, separacja, ustalenie kontaktów z dziećmi , ustalanie zasad kontaktu pomiędzy rodzicami.
Zwłaszcza ostatnio często są zawierane szybkie ugody dotyczące ustalenia alimentów.

    Gospodarcze - Wnoszone do Sądów Gospodarczych mediacje dotyczące sporów o zapłatę, wykonywanie zobowiązań wynikających z zawartych umów, podziału spółek, nieuczciwej konkurencji,
Najczęściej w sprawach o odmowę zapłaty, złe wykonanie umowy

    W sprawach karnych - dotyczą relacji pomiędzy ofiarą, a sprawcą, Ideą tych mediacji jest naprawienie wyrządzonej szkody oraz zadość uczynienie.
Mediacje w tych sprawach są trudne i nie zawsze strona pokrzywdzona wyraża zgodę na mediację

    W sprawach nieletnich – dotyczą nieletnich sprawców czynów karalnych.

    Z zakresu prawa pracy - W sprawach wnoszonych do Sądów Pracy - mediacje prowadzone o przywrócenia do pracy, odszkodowanie, wypłatę wynagrodzenia za pracę ,wynagrodzenia za urlop, mobbing, kontrakty menadżerskie, itp.

    Mediacje społeczne - dotyczą konfliktów pomiędzy różnymi grupami społecznymi np., zbiorowe spory sąsiedzkie, konflikty pomiędzy mieszkańcami a instytucją publiczną.

    Mediacje szkolne - rozwiązywanie sporów w szkołach, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych, w relacjach uczeń-nauczyciel, nauczyciel-nauczyciel, wychowawca-grupa.
Prowadzone głównie na zlecenia pozasądowe

    Mediacje rówieśnicze - rozwiązywanie sporów pomiędzy grupami rówieśników w szkołach w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych.

Każdy rodzaj można by rozpisać na wiele dodatkowych tematów pokrewnych ale zainteresowanych zapraszam do kontaktu lub na nasze  kursy na mediatorów

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
MEDIATORSZKOLENIA
mediatorszkolenia.epoznan.pl
RSSsend_message
Jestem mediatorem stałym w sądzie w Poznaniu,Słupsku,Koszalinie,Koninie,Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze.
Prowadzę szkolenia na mediatora zawodowego sądowego i pozasądowego z dofinansowaniem do 80% z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Kontakt : ekspertmediacji@wp.pl
POLECANE STRONY
akademiamediatora.pl
akademiaedukacji24.pl
ARCHIWUM WPISÓW
Mediacje zamiast sądu - co da się załatwić ? część 2 (27 sty 2018)
Mediacje zamiast sądu - co da się załatwić ? (17 sty 2018)