blog background
 
jerzybeka: Konta osobiste
konta osobiste, konta bankowe, w jakim banku konto, promocje bankowe, bitcoin, kryptowaluty
metka_epoznan
Konto bankowe bez komornika
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 206
Czy można przewidzieć konto bankowe bez komornika? Wyjaśnia się, że tak. Jest to tak zwane konto socjalne i służy do odbierania świadczeń socjalnych. Jeśli odpowiednio oznajmisz o tym egzekutora, nie ma on prawa zająć środków znajdujących się na takim koncie.

Wraz w zaczęciem wypłacania świadczeń przypadających z pliku społecznego 500 + banki wyszły wbrew potrzebom delikwentów i otworzyły przed nimi alternatywę zakładania kont socjalnych, czyli właśnie kont bankowych zakładanych z myślą, że będą na nich deponowane świadczenia socjalne. Co jednak ciekawe i kluczowe dla petentów posiadających takie konto bankowe bez egzekutora to, iż w koncepcję wiążących aktualnie przepisów prawa nikt nie ma prawa pochwycić pieniędzy beneficjenta pakietu społecznego.

Banki jak mBank, Ing czy Pko już przysparzają już dzisiaj swoim interesantom opcję do zakładania kont socjalnych. Konta socjalne są to niby subkonta, których jedynym przeznaczeniem może stać się deponowanie na ich stanie świadczeń socjalnych gwarantowanych przez Państwo i nie tylko. Środków na koncie socjalnym nie powinien zająć w przebiegu egzekucyjnym egzekutor (stąd twierdzenie, iż jest to konto bankowe bez komornika), jeśli są to: alimenty, świadczenia rodzinne, zasiłek, świadczenia porodowe, świadczenia pomocy cywilnej czy świadczenia 500.

Aby nie troskać się do cna komornikiem jest jedna istotna czynność, której należy dokonać – wręczyć stosowne czasopismo na łapy egzekutora. Po co trzeba sprawić takiej czynności? Otóż konta socjalne działają na regule zdawkowych kont, nie są w układzie bankowym przedstawione w żaden niespotykany sposób, a z tej przyczyny, aby nie doszło do zajęcia środków z konta wypada oznajmić egzekutora, iż dany rzeczowy rachunek jest przypisanym do nas kontem socjalnym. Ażeby to uczynić trzeba tylko przysłać kancelarii, w której geście jest zajmowanie się egzekucją naszych długów, stosowni formularz oznajmiający o rachunku socjalnym. Czasopismo może zostać powysyłane egzekutorowi równocześnie korespondencją jak i elektronicznie poprzez mejl na skrzynkę pocztową kancelarii. Wzór tekstu jest nadzwyczaj nieskomplikowany i można go otrzymać poprzez znalezienie w Internecie względnie poprzez napisanie w artykule tej formuły: „Ja na dole podpisany/a w sprawie egzekucyjnej jak wyżej, tym powiadamiam o posiadaniu rachunku bankowego o aspekcie socjalnym. Rachunek bankowy o numerze…”. W nowinek dla komornika należy także kopnąć nowinki o tym, w której sieci banków przychylny jest rachunek (np.. Pko, mBank). Poprzednią rzeczą, o której powinno się zakomunikować kancelarię komorniczą jest tytuł z którego, przysługuje nam dostawanie świadczeń, które deponowane są na rachunku socjalnym, a więc naszym koncie bankowym bez komornika

Celem skonstruowania konta socjalnego, którego środków nie będzie mógł brać egzekutor zdecyduj się się do wyłowionego przez siebie punktu banku ewentualnie sprawdź czy dana sieć banków otworzyła alternatywę tworzenia aforyzmów o dosadnie takiego typu rachunku przez Internet. Możesz także skorzystać z zestawienie kont socjalnych osiągalnego w tym artykule: konto bankowe bez egzekutora. 

źródło: https://www.wybieraj.com.pl/w-jakim-banku-konto/konto-bankowe-bez-komornika
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
JERZYBEKA
kontaosobiste.epoznan.pl
RSSsend_message
Prowadzę bloga o kontach osobistych
POLECANE STRONY
https://www.wybieraj.com.pl
ARCHIWUM WPISÓW
Konto bankowe bez komornika (6 sty 2018)
Zdjęcie: Marek Barankiewicz