blog background
 
Gierek11: naszetwarze
twarz, malowanie
metka_epoznan
Konturowanie sposobem na poprawę kształtu twarzy
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 33

Konturowanie twarzy na mokro lub na sucho, strobing oraz szereg innych cud zabiegów, to rozwiązania, których celem jest poprawa wyglądu. Odpowiednio przeprowadzony zabieg sprawia, że kobieta będzie wyglądała oszałamiająco.

Co ważniejsze, konturowanie twarzy można wykonać wykorzystując podstawowe kosmetyki, m.in. bronzer, korektor oraz dobry pędzel.

Bronzer

Niezbędnym kosmetykiem, który pozwala wykonać idealne konturowanie, jest bronzer. Doświadczone makijażystki polecają użycie bronzera matowego, bez satynowego wykończenia oraz odbijających światło drobinek.

Jak wiadomo, bronzer ma na celu ukrycie ewentualnych niedoskonałości w obrębie twarzy, użycie bronzera z drobinkami może przynieść efekty odwrotne do pożądanych – nałożenie tego kosmetyku na kości policzkowe może prezentować się dobrze, nie mniej jednak w obrębie innych części twarzy, głównie na skrzydełkach nosa, skroniach i czole z całą pewnością nie wpłyną korzystnie na poprawę urody.

Niestety, nakładanie matowego bronzera wymaga odpowiednich umiejętności – niewłaściwie wykonany zabieg zamiast spektakularnego podkreślenia kości policzkowych sprawi, że na twarzy pojawią się mało efektywne plamy. Chcąc uniknąć tego typu problemów należy używać matowego bronzera w sposób oszczędny, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, dołożyć nieco kosmetyku.

Pędzel i korektor

Niezbędnym narzędziem do wykonania konturowania twarzy jest pędzel – najlepszą propozycją jest pędzel skośny, który umożliwia uzyskanie optymalnych efektów już po pierwszym pociągnięciu. Warto zwrócić uwagę włosie, które powinno być gęste i jednocześnie delikatne. Do konturowania mniejszych części twarzy, np. skrzydełek nosa, można użyć niewielkiego pędzelka do nakładania cieni.

Ważną funkcję spełnia również korektor, którego celem jest uwypuklenie i podkreślenie konkretnych części twarzy, np. wydłużenie zbyt krótkiego i zadartego nosa. Rozwiązaniem godnym polecenia jest w tym przypadku korektor w płynie, który idealnie sprawdzi się podczas konturowania twarzy.

Dobrze wykonane konturowanie zniweluje ewentualne niedoskonałości, podkreślając jednocześnie atuty kobiecej urody.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka