blog background
 
Gierek1: malowanie
malowanie, ściany, sufit
metka_epoznan
Jak łatwo samemu pomalować ściany?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 40Szybka metoda zmiany każdego wnętrza to nowy kolor na ścianach. Każdy może zrobić to samodzielnie, gdyż nie jest to zadanie trudne.

Jaką farbę wybrać?

W przypadku wnętrz warte polecenia się farby emulsyjne. Możemy wybrać jeden z ich dwóch rodzajów: lateksową lub akrylową. Farba akrylowa szybko schnie, jest zmywalna i nie uczula. Takie same zalety ma także farba lateksowa. Kolor farby najlepiej jest wybierając oglądając go przy białym świetle dziennym, a następnie przy żółtym świetle sztucznym. Kiedy zdecydujemy się na wybranie koloru farby na podstawie wzornika, zakryjmy barwy, które sąsiadują z wybranym przez nas kolorem białą kartką. Wybierając kolor farby na ściany z wzornika, trzymajmy go pionowo.

Akcesoria do malowania

Zdecydowanie najłatwiej jest użyć do malowania ścian wałka. Dużą powierzchnię najwygodniej jest malować przy pomocy szerokiego wałka. Jeśli ściana jest porowata, wałek powinien mieć włos o długości od 19 do 25 centymetrów. Gładką ścianę możemy pomalować wałkiem z krótszym włosiem. Do wałka potrzebna jest także kuweta. Niektóre fragmenty ścian – miejsca trudno dostępne, naroża – musimy pomalować wyjątkowo precyzyjnie. Dlatego oprócz wałka przydadzą nam się dwa pędzle: szeroki do naroży i wąski do miejsc trudno dostępnych.

Zaczynamy malowanie

Ściany, które zamierzamy malować musimy odkurzyć. Jeśli są bardzo brudne, musimy je także umyć. Musimy także uzupełnić ubytki, jeśli znajdują się w ścianach. Należy wypełnić je masą szpachlową, a następnie (po wyschnięciu) wyrównać je papierem ściernym. Musimy także zabezpieczyć przed zabrudzeniem okna, drzwi i kontakty. Możemy je okleić folią malarską. Folią przykrywamy także meble oraz podłogę. Malujemy najpierw sufit zaczynając od narożników, które znajdują się przy ścianie z oknem. Później malujemy ściany zaczynając od narożników. Jeżeli ściana wymaga poprawek nanosimy je dopiero po przynajmniej dwóch godzinach. W tym czasie farba akrylowa powinna już być sucha. Drugą warstwę farby nanosimy na całe ściany, a nie tylko te miejsca, które zostały pomalowane niedokładnie.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka