blog background
 
greenview: Najnowsze informacje z polski i świata
news,informacje,artykuły
metka_epoznan
Sprawdzony Pediatra w Poznaniu
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 11

Pediatra ADHD w Poznaniu


Coraz częściej od pediatrów amerykańskich oczekuje się diagnozowania i leczenia ADHD i innych schorzeń psychicznych u swoich pacjentów - nawet jeśli wielu z nich brakuje wiedzy i doświadczenia, aby to zrobić. Oto, jak rozwiązać problem niedopasowania pacjentów.

Stephanie Berger zawsze wiedziała, że ​​jej wnuczka zmaga się z nieuwagą i nadpobudliwością, ale nie mogła uzyskać diagnozy, dopóki Nadia nie skończy dziewięć lat.

"Kiedy miała cztery lata, poszedłem do naszego pediatry i powiedziałem, że ma problemy" - powiedziała Berger. "On pierwszy powiedział, że" może to być ADHD ". Berger, mieszkająca w Brandon na Florydzie, nie wiedziała wiele o ADHD, ale widziała, że ​​Nadia boryka się z problemami. Zapytała sprawdzonego pediatrę Poznań , co może zrobić, aby pomóc.

"Zapytałem go:" Czy możesz sobie z tym poradzić? ", Ale zmartwił się. "Mógłbym, ale nie powinienem." Powiedział, że trochę pokrył [ADHD] w jego szkolnym treningu medycznym, ale było to minutę. "Skierowałby Nadię do specjalisty.

Specjalista był jednak nieopłacalny, więc Berger zabrał Nadię do innego pediatry - a potem jeszcze kilku. Większość twierdziła, że ​​Nadia prawdopodobnie miała ADHD, ale każdy był niechętny jej zdiagnozowaniu. "Nie mogłem zmusić żadnego z nich do powiedzenia:" Ma ADHD "- powiedziała. "Wysyłali mnie gdzieś indziej."

Lata minęły; Berger był sfrustrowany. "Widziałem tak wielu ludzi i nikt nie mógł jej pomóc", powiedziała. Większość pediatrów, których próbowała, twierdziła, że ​​nie ma doświadczenia w radzeniu sobie z wyzwaniami Nadii. Uzyskanie diagnozy wymagałoby od niej szukania gdzie indziej.

Szczelina treningowa

Teoretycznie pediatrzy Nadii powinni mieć kwalifikacje do zdiagnozowania i leczenia jej ADHD i współwystępujących lęków. W praktyce jednak ich wahanie mogło być uzasadnione - ponieważ większość pediatrów jest żałośnie zaniedbana w najbardziej podstawowych kwestiach zdrowia psychicznego.

Problem zaczyna się w szkole medycznej, powiedział psycholog Peter Jensen, M.D., gdzie zawrotne tempo i rozległy materiał zbyt często określają fizyczne dolegliwości dotyczące zdrowia psychicznego. Chociaż programy nauczania są różne, większość szkół medycznych spędza pierwsze dwa lata na naukach przyrodniczych. Studenci trzeciego roku zaczynają pracować z pacjentami, zwykle obracając się przez szpitale i śledząc lekarzy w swoich rundach. Jest wiele rzeczy do pokonania, powiedział Jensen, aby uczniowie mieli tylko krótki kontakt z każdym działem.
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: fot. Hanna Rydlichowska