blog background
 
burza38: mojewłasnem
mieszkanie, lokal
metka_epoznan
Mieszkanie z rynku pierwotnego – dlaczego warto je kupić?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 20
 

Wrocław jest miastem bardzo lubianym przez Polaków. Pytani, w którym polskim mieście chcieliby zamieszkać bardzo często wymieniają właśnie stolicę Dolnego Śląska. Wielu to marzenie realizuje i kupuje we Wrocławiu własne mieszkanie. Problemów z kupnem mieszkania na rynku pierwotnym czyli od dewelopera nie ma praktycznie żadnych. Klienci mogą wybierać mieszkania w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach i o bardzo różnym metrażu.

Zalety nowych mieszkań

Mieszkania na rynku pierwotnym to zupełnie nowe zasoby mieszkaniowe. Nowe jest zarówno osiedle, budynek, jak też i samo mieszkanie. Prawdopodobieństwo niespodziewanych awarii jest niewielkie. Do tego deweloperzy wykorzystują nowoczesne materiały i technologie, o których kilkanaście lat temu można było jedynie poczytać w branżowej prasie. Osiedla mają wygodne naziemne miejsca parkingowe, często także podziemne parkingi. Mieszkania nawet te o najmniejszym metrażu są przestronne. Rozkład poszczególnych pomieszczeń jest zaplanowany bardzo funkcjonalnie. Atutem nowych mieszkań są także duże tarasy, przestronne balkony, a czasem nawet ogródki. Bardzo zachęcające jest również samo osiedle i przestrzeń, która otacza budynek. Na nowych osiedlach nie brakuje oaz zieleni, a fasady budynków są kolorowe. Deweloperzy są świadomi, że mieszkania na rynku pierwotnym najczęściej kupują ludzie młodzi. Uwzględniając ich potrzeby pamiętają o tym, aby na osiedlu znalazły się także bezpieczne place zabaw dla dzieci.

Kredyt czy gotówka?

Pytanie, jak sfinansować zakup mieszkania z rynku pierwotnego jest kluczowe. Musimy zastanowić się jeszcze przed podpisaniem umowy z deweloperem czy jesteśmy w stanie kupić je za gotówkę, czy raczej musimy złożyć w banku wniosek o przyznanie kredytu. Pierwsze rozwiązanie wymaga posiadana niemałej kwoty. Drugie to perspektywa spłacania rat kredytu przez wiele lat.

Mieszkania od deweloperów są nowe, niezniszczone są także osiedla, na których powstają. Są więc bardzo atrakcyjne i chętnie kupowane szczególnie przez młodych ludzi.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka