blog background
 
burza53: kominowe życie
komin, kominek
metka_epoznan
Nasady do kominków
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 17

Aby siła ciągu była w dużej mierze poprawiona, dobrze jest na kominie zamontować specjalny element, jakim jest nasada kominowa. Dzięki niemu rozpalanie w kominku będzie dużo łatwiejsze, ponieważ sprawia on, że nie dochodzi do ssania, czyli cofania spalin. To one wpływają w dużej mierze na fakt, że wydajność podczas palenia jest skutecznie zwiększona. Ich zaletą jest także fakt, że potrafią ochronić przed niepożądanym działaniem wiatrów opadających, które to przyczyniają się do powstawania ciągu wstecznego.

Nasada kominowa to także dobry pomysł w czasie zimy. Wtedy skutecznie chronią one przed padającym śniegiem, który mógłby spowodować zawilgocenie komina. Podobnie jest w przypadku deszczu – on jeszcze częściej niż śnieg może powodować zawilgocenie, dlatego w miarę możliwości należy się przed tym chronić.

Istnieją różne rodzaje nasad kominowych. Jedną z nich jest nasada samonastawna, która ustawia się zgodnie do kierunku wiatru. Wylot komina jest odsłonięty, dzięki czemu możliwe staje się skuteczne odprowadzenie spalin. Są one przez wiele osób uważane za jedne z najbardziej efektywnych, ponieważ mają w najlepszy sposób oddziaływać na wspomaganie pracy komina. Nasady kominowe obrotowe obracając się, są w stanie odstraszyć ptaki, aby nie budowały na kominach gniazd. Dzięki nim w kominie nie tworzy się ciąg wsteczny, przez co ciąg jest bardziej stabilny.

Decydując się na postawienie kominka, także można wyposażyć się w specjalne nasady kominowe. Montuje się je w zakończeniach przewodów kominowych od kominków. W tym przypadku także mają duży wpływ na zwiększenie skuteczności ciągu kominkowego. Aby wybrać odpowiedni, trzeba zapytać o radę ekspertów, którzy będą w stanie doradzić, co wybrać dla uzyskania jak najlepszego efektu.

Wybierając odpowiednią nasadę kominową, trzeba szczególnie zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wytworzona. Powinien to być materiał przede wszystkim kwasoodporny, aby różnego rodzaju żrące substancje nie mogły go zniszczyć. Najlepszym materiałem będzie więc chromonikiel.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: fot. Jarosław Adamowski