blog background
 
remontywdomu: Informacje branżowe
remonty, dietetyk, horror house
metka_epoznan
Cięcie laserem - precyzyjna technika
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 15

Branża metalurgiczna cieszy się dużym zainteresowaniem praktycznie na całym świecie. Powstaje duża liczba inwestycji, w których wykorzystywane są konstrukcje metalowe. Obróbka metalu to czynność, która wymaga pełnego skupienia, doświadczenia, umiejętności, dokładności i precyzji.


Profesjonalna obróbka metalu

Wyróżnia się bogaty zbiór czynności, które wchodzą w skład obróbki metalu. Jedne z nich wymagają dużego zaangażowania, są czasochłonne, inne natomiast przebiegają w szybki, prosty sposób. Wszystkie techniki są bardzo dokładne. Do technik obróbki metalu zalicza się:

  • cięcie wodą

  • gięcie blach

  • toczenie

  • frezowanie

  • cięcie laserem

Cięcie laserem Bydgoszcz

Najpopularniejszą metodą obrabiania różnorodnego metalu jest cięcie laserem. Na czym polega ta technika? Za pomocą wycinania laserowego można uzyskać gotowe elementy bez konieczności dalszej obróbki. Cięciu laserem można poddać: stal, stal nierdzewną, aluminium. Do cięcia najczęściej używany jest laser renomowanej firmy TRUMPH. Cięcie materiału często odbywa się także przy pomocy wypalarki plazmowej. Cięcie laserem w Inowrocławiu, Bydgoszczy, Poznaniu czy innych miastach wykonywane jest na najwyższym poziomie, z dokładnością o każdy szczegół.

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserem jako jedna z najbardziej rozpowszechnionych metod obróbki metali, cieszy się wieloma zaletami, są to między innymi:

  • wysoka precyzja cięcia

  • szybkość cięcia

  • wycięte kształty w danym materiale nie muszą być poddawane dalszej obróbce

  • powtarzalność procesu

  • wąski obszar oddziaływań termicznych

Wyżej wymieniony laser TRUMPH jest jednym z najpopularniejszych, ale występują również lasery gazowe, helowo - neonowe (znalazły zastosowanie w geodezji i holografii), rubinowe (medycyna, przemysł), cieczowe. Wszystkie lasery odznaczają się wysoka precyzją cięcia.

Firmy, które specjalizują się w branży metalurgicznej posiadają sprzęt najwyższej jakości, przez co poziom ich usług utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Obrabiany materiał to najczęściej wysokojakościowa stal, aluminium o różnej grubości. Decydując się na współpracę z daną firmą, która zajmuje się cięciem laserowym, warto zaczerpnąć o niej informacji oraz opinii innych klientów. Na rynku jest duża konkurencyjność, zatem każdy ma prawo do wyboru kontrahenta. Sprawdzona firma to gwarancja wykonania zlecenia w sposób bardzo dokładny.

Cięcie laserem to technika niesamowicie precyzyjna, dzięki niej można uzyskać wiele identycznych kształtów bez poddawaniu ich dalszej obróbce metalurgicznej.


 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Natalia Cofta