blog background
 
Olka: Informacje branżowe
remonty, dietetyk, horror house
metka_epoznan
Blogowanie. Jak prowadzić bloga?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 13
Blog jest znany wielu osobom. Młodzież bardzo często prowadzi swojego prywatnego bloga, opisując kolejno dni, wstawiając zdjęcia z ciekawych wyjazdów i przeżyć. Istnieją również blogi bardziej profesjonalne, prowadzone przez zawodowych copywriterów. Tematyka blogów może być różnorodna, od temat kulinarnych, po sport, politykę. Prowadzenie bloga nie jest wcale takie łatwe, jak się wydaje. Trzeba nabyć niezbędną wiedzę i wiedzieć, w jaki sposób zdobyć grono czytelników.

Temat bloga - na co się zdecydować?

Postanawiasz założyć i prowadzić bloga. To, na jaki temat się zdecydujesz, zależy od Ciebie. Nie musisz skupiać się na konkretnej tematyce, możesz powiązać ze sobą kilka dziedzin życia. Ważne, aby zachować sens i spójność artykułów. Istnieją tematy, które cieszą się szczególną popularnością. We współczesnych czasach zdecydowanie są to tematy związane z modą męską, damską i dziecięcą, kosmetyki, żywność i wiele więcej. Blogi jednotematyczne mogą służyć jako forma poradników. Decyzja należy do nas samych. Piszmy na ten temat lub tematy, o których sporo wiemy, którymi się interesujemy w codziennym życiu. Przykładem bardzo ciekawego bloga jest blog o nazwie: www.nazwa.org.

Warto wejść i zobaczyć, w jaki sposób tworzone są artykuły, jaką mają długość, o jakie elementy są urozmaicane.

Duża ilość zdjęć - dobrze czy źle?

Grafika urozmaica każdy artykuł - czy to w Internecie, czy w papierowej gazecie. Niektórzy zwracają uwagę najpierw na zdjęcie, a dopiero później czytają tekst do niego załączony. Ilość zdjęć w artykule nie może być oczywiście przesadna. Wskazane jest jednak, aby one występowały. Muszą być dobrane w odpowiedni sposób oraz być spójne z tematyką tekstu. Warto pamiętać, że nie można korzystać ze zdjęć umieszczonych, na przykład w Google. Objęte są one prawami autorskimi. Ciekawym rozwiązaniem są grafiki własnego autorstwa. Wystarczy aparat i odrobina kreatywności.

Prowadzenie bloga wymaga czasu i zaangażowania. Sumienność i systematyczność to cechy, które są wręcz pożądane.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Natalia Cofta