blog background
 
burza199: o remontach
remont
metka_epoznan
Farba do ścian
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 40

Dawno minęły już czasy kiedy malowanie oznaczało koszmarny bałagan, a do jego przeprowadzenia wzywaliśmy ekipę remontową. Dziś każdy z nas może tanio i szybko pomalować mieszkanie.

Malowanie zaczynamy od przygotowania pomieszczeń i ich zabezpieczenia. Za pomocą taśmy malarskiej i folii zabezpieczymy okna drzwi i podłogę. Dla ułatwienia sobie pracy możemy też zdemontować wszelkie gniazdka elektryczne, kontakty, a nawet grzejniki. Jeśli uznamy, że ściany nie są wystarczająco gładkie to powinniśmy je wyrównać za pomocą papieru ściernego. Wcześniej, co oczywiste, usuwamy wszelkie pozostałości starej farby i uzupełniamy braki w tynku. Ostatnim etapie będzie oczyszczenie całej powierzchni za pomocą szczotki i delikatnie zwilżonej ściereczki z pyłu i resztek brudu.

Tak przygotowaną ścianę możemy zacząć pokrywać farbą gruntującą. Po jej wyschnięciu możemy natomiast przystąpić do właściwego malowania, zaczynając od sufitu. Farbę nakładamy rozpoczynając od narożników przy pomocy malutkiego wałka. Potem malujemy środek sufitu i zostawiamy go do wyschnięcia na około cztery godziny. Zanim zaczniemy malować całe mieszkanie, musimy zabezpieczyć górne krawędzie ścian za pomocą taśmy malarskiej, żeby farba do ścian nie pochlapała nam dopiero co pokrytego sufitu. Rozpoczynamy od naroży i wszystkich trudno dostępnych miejsc. Najlepszy będzie do tego mały wałek albo niewielki pędzel z sztywnym włosiem. Następnie za pomocą wałka rozprowadzamy farbę ruchem góra – dół na ścianę. Ostatni ruch powinien zostać wykonany jak najniżej, aby uniknąć tworzenia się smug. Dokładnie tak samo postępujemy nakładając drugą warstwę. Powinniśmy tylko odczekać czas niezbędny dla danej farby do wyschnięcia. Po tym możemy delikatnie odkleić taśmę i folie malarską, uważając aby nie zniszczyć dopiero co nałożonej warstwy farby. Przyrządy do malowania jak wałki i pędzle warto zmyć dokładnie pod  ciepłą wodą i wysuszone wsadzić do szczelnie zamkniętej torebki foliowej. Dzięki temu będziemy mogli z nich ponownie korzystać, oszczędzając środku niezbędne na ich zakup.

Dobre farby do malowania wnętrz znajdziesz produkuje Nobiles: http://nobiles.pl/produkty/sciany-i-sufity/

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka