blog background
 
patbolek: Blog Bolka
cctv
metka_epoznan
Czy monitoring IP jest nam potrzebny ?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 47
Wielu z nas niepokoi się dziś o bezpieczeństwo swoje, jak i naszych krewnych, co oczywiście w dużym stopniu nikogo dziwować nie może. Nie da się bowiem zataić, że do rabunków bądź napadów dochodzi obecnie naprawdę często. Na całe szczęście istnieją metody na to, by przed tymi napastnikami się chronić, a przynajmniej ochronić. W przypadku budynków prywatnych nader często efektywne są wszelkie systemy alarmowe, które zresztą cieszą się całkiem sporą popularnością. Na tym mimo wszystko możliwości się nie kończą. Nie zapominajmy też i o CCTV, który jest jeszcze efektywniejszy i jednocześnie powszechniejszy. Wszystko dlatego, że ochrona przy wykorzystaniu do tego monitoringu jest najefektywniejsza i nie łatwo obecnie wyszukać coś tak samo dobrego.

Czym jest monitoring?

Jak nie trudno się domyślić monitoring wizyjny to tak naprawdę kamery, które rejestrują obraz wizyjny. Te mogą być w dzisiejszych czasach ulokowane zarówno w środku domów, jak i na dworze. Wybór kamer jest dzisiaj rzeczywiście ogromny, a w związku z tym odnalezienie czegoś w sam raz do swojej nieruchomości żadnym problemem nie będzie. Nawet jeśli nie będziemy mieć na ten temat dużej wiedzy. W takim przypadku zawsze o pomoc poprosić można specjalistę ze spółki, która indywidualne elementy będzie nam instalować.

Analogowy i sieciowy

Wspominając o telewizji, w pierwszej kolejności trzeba odnotować, iż podzielić możemy go na dwa główne modele, a więc monitoring IP a także analogowy. Rzecz jasna są także formy pośrednie, ale oparte na dwóch powyższych. Jakie więc występują między nimi różnice?

Tych jest rzecz jasna parę. Największą wydaje się to, iż monitoring IP jest monitoringiem uniwersalnym. Co to znaczy w praktyce? Ano to, że przy takim układzie dostęp do niego będziemy mieć z dowolnego punktu na planecie. Dlatego też w takim przypadku obraz wizyjny z kamer rejestrować możemy nie tylko bezpośrednio na monitorze, który go rejestruje, ale również na drugim końcu świata, gdzie tylko powiążemy się z internetem. Co ważniejsze nie jest nam do tego niezbędny komp. Równie dobrze można się z tym układem złączyć, wykorzystując do tego tablet czy telefon, a więc dwa urządzenia mobilne, które w dobie XXI wieku po prawdzie towarzyszą nam już na co dzień.

Odmiennie wygląda to przy układach klasycznych, w jakim miejscu niestety takiej opcji nie ma. Nic w związku z tym dziwnego, że o znacznie popularniejszą formą, będzie ta pierwsza. Nie da się bowiem ukryć, że monitoring IP to znacznie większy komfort.

Budynki prywatne i publiczne

Monitoringu IP nie możemy też sprowadzać tylko do domów mieszkalnych. tak naprawdę o wiele częściej takie układy wynajdziemy w fabrykach. To właśnie właściciele firm w trosce o własne mienie zdecydowali się na taki monitoring IP i wyszło im to na dobre. Tym bardziej iż przełożyło się to również na efektywność samych pracowników, którzy muszą mieć świadomość, że są obserwowani, a tym samym pracują żwawiej i w większym stopniu się do takiej roboty przykładają.

Podsumowując, na pewno warto się na taki monitoring IP zdecydować. Zarówno w domu, jak i we własnej firmie.
Źródło: http://ctr.elipro.pl

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
avatar
PATBOLEK
patbolek.epoznan.pl
RSSsend_message
Pracuję jako instalator CCTV na terenie Warszawy w firmie http://ctr.elipro.pl
POLECANE STRONY
http://ctr.elipro.pl
ARCHIWUM WPISÓW
Czy monitoring IP jest nam potrzebny ? (22 sie 2017)
Zdjęcie: jovanka