blog background
 
burza99: nie tylko oc
oc
metka_epoznan
Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 41


Wbrew pozorom ubezpieczenia komunikacyjne nie kończą się na popularnym OC i AC. Towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcają nas do rozszerzenia ochrony naszego pojazdu na choćby pasażerów (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) czy przewożony bagaż.

 

Różnica między ubezpieczeniem OC a AC

 

Podstawowymi produktami towarzystw ubezpieczeniowych skierowanymi do posiadaczy pojazdów są ubezpieczenia OC i AC. Posiadanie pierwszego z nich jest obowiązkowe, wybór drugiego pozostaje zaś dobrowolny. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni sprawcę wypadku przed zapłaceniem z jego kieszeni za szkody wyrządzone innym. W przeciwieństwie do AC, nie pokrywa jednak naprawy uszkodzeń własnego pojazdu. Tak zwane autocasco zapewnia również wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu, jak i strat wyrządzonych na skutek działania ekstremalnych zjawisk pogodowych. Więcej na http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

 

Ze względu na swoją charakterystykę, ubezpieczenie AC wybierane jest z reguły przez posiadaczy aut nowych i kilkuletnich. Nie opłaca się obejmować nim pojazdów starszych, o małej wartości - może się bowiem okazać, że w ciągu kilku lat zapłacimy w składkach AC więcej niż warty jest obecnie nasz samochód.

 

Usługi dodatkowe

 

Często spotykaną usługą dodatkową, o jaką rozszerzane są ubezpieczenia komunikacyjne jest opcja bezpłatnego dostarczenia samochodu zastępczego w przypadku kolizji - niekiedy również na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Jeśli dużo podróżujemy, to z pewnością warto zdecydować się na ubezpieczenie zawierające tego rodzaju pakiet. Wizja zapłacenia paru złotych więcej z pewnością jawi się w jaśniejszych barwach aniżeli konieczność przymusowego postoju kilkaset kilometrów od domu.

 

Ubezpieczenie NNW

 

Ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków, polega na możliwości otrzymania pieniędzy od towarzystwa ubezpieczeniowego w przypadku śmierci lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonej osoby. Odszkodowanie może w takiej sytuacji trafić do jej bliskich lub sfinansować koszty leczenia.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: fot. Malwina Marciniak