blog background
 
danielos733: Blog Daniela
cctv, monitoring wizyjny
metka_epoznan
Czy monitoring IP jest nam niezbędny ?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 45

Wielu z nas martwi się dziś o bezpieczeństwo swoje, jak i swoich bliskich, co też w większym stopniu nikogo dziwić nie może. Nie da się bowiem ukryć, że do rabunków czy napadów dochodzi dziś dość często. Na całe szczęście są metody na to, aby przed takimi napastnikami się bronić, a przynajmniej zabezpieczyć. W przypadku mieszkań bardzo często skuteczne są wszelkie systemy alarmowe, które zresztą cieszą się dość dużą popularnością. Na tym jednak możliwości się nie kończą. Nie zapominajmy również i o monitoringu, który jest jeszcze lepszy i zarazem popularniejszy. Wszystko dlatego, że ochrona przy wykorzystaniu do tego monitoringu jest najefektywniejsza i trudno dziś znaleźć coś równie dobrego.

Czym jest monitoring?


Jak nie trudno się domyślić monitoring to w zasadzie sieciowe kamery IP, które rejestrują obraz. Te mogą być dziś umieszczone zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Wybór kamer jest dziś naprawdę ogromny, a w związku z tym znalezienie czegoś w sam raz do swojej posiadłości żadnym problemem nie będzie. Nawet jeżeli nie mamy na ten temat wielkiej wiedzy. Wówczas zawsze o wsparcie poprosić można specjalistę z firmy, która poszczególne podzespoły będzie nam montować.

Analogowy i internetowy

Wspominając o monitoringu, przede wszystkim należy zauważyć, że podzielić możemy go na dwa główne rodzaje, a więc monitoring IP oraz analogowy. Oczywiście istnieją jeszcze formy pośrednie, ale bazujące na dwóch powyższych. Jakie w związku z tym występują pomiędzy nimi różnice?

Tych jest oczywiście kilka. Największą wydaje się to, że monitoring IP jest monitoringiem globalnym. Co to oznacza w praktyce? Ano to, że przy takim systemie dostęp do niego będziemy mieć z każdego miejsca na ziemi. Dlatego też w takim przypadku obraz z kamer rejestrować możemy nie tylko bezpośrednio na monitorze, który go rejestruje, ale również na drugim końcu świata, gdzie tylko połączymy się z siecią. Co ważniejsze nie będzie nam do tego niezbędny komputer. Równie dobrze możemy się z takim systemem połączyć, wykorzystując do tego tablet czy smartfon, a więc dwa urządzenia mobilne, które w dobie dwudziestego pierwszego wieku w zasadzie towarzyszą nam już na co dzień.

Inaczej wygląda to przy systemach analogowych, gdzie niestety takiej możliwości nie ma. Nic w związku z tym dziwnego, że o wiele popularniejszą formą, jest ta pierwsza. Nie da się bowiem ukryć, że monitoring IP to zdecydowanie większy komfort.

Budynki prywatne i publiczne

Monitoringu IP nie możemy też sprowadzać jedynie do budynków mieszkalnych. W zasadzie o wiele częściej takie systemy znajdziemy w firmach. To właśnie przedsiębiorcy w trosce o swoje mienie zdecydowali się na taki monitoring IP i wyszło im to na dobre. Tym bardziej że przełożyło się to również na efektywność ich pracowników, którzy mają świadomość, że są obserwowani, a tym samym pracują żwawiej i bardziej się do takiej pracy przykładają.

Podsumowując, na pewno warto się na taki monitoring IP zdecydować. Zarówno w domu, jak i we własnej firmie.

Źródło: http://www.ip.pl

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
avatar
DANIELOS733
danielos733.epoznan.pl
RSSsend_message
Pracuję jako Copywriter w firmie zajmującej się monitoringiem oraz systemami alarmowymi
POLECANE STRONY
http://www.kamery.pl
ARCHIWUM WPISÓW
Czy monitoring IP jest nam niezbędny ? (25 lip 2017)
Zdjęcie: jovanka