blog background
 
Anna: Dziecko
dziecko, pokój, meble, rodzina, dekoracje, zabawki
metka_epoznan
Jakie wybrać meble dla chłopca?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 38


Urządzając bądź odnawiając pokój dla naszego syna warto zastosować się do kilku porad, dzięki którym okażę się on bezpieczny, funkcjonalny i przytulny.

Ogólne porady wyposażania pokoju dla dziecka

Wyposażając pokój dla dziecka powinniśmy pamiętać o tym, że będzie on jego najważniejszym użytkownikiem i to z myślą o nim powinna zostać dobrana większość wyposażenia - szczególnie pod kątem funkcjonalności. Wszystkie szafki, szuflady czy blaty muszą być w jego zasięgu (nie licząc tych, do których z jakiegoś powodu nie chcemy, aby miał dostęp). Poprawnie zaplanowany pokój dziecięcy to miejsce nie tylko do zabawy, ale i do nauki. Stąd niezbędnym jego elementem oprócz łóżka, szafy czy półek jest biurko: najlepiej umieszczone przy oknie w taki sposób, aby dziecko pisząc nie zasłaniało sobie dłonią światła.

Urządzając pokój dla starszego chłopca warto kierować się jego zainteresowaniami. Nie musi to jednak sprowadzać się wyłącznie do wyboru mebli - dobrym pomysłem może okazać się umieszczenie tematycznego plakatu w antyramie na jednej ze ścian.

Czym należy się kierować wybierając meble dla chłopca?

Nie licząc różnic kolorystycznych, wybierając meble dla chłopca należy kierować się tymi samymi kryteriami, co w przypadku dziewczynek. Podstawę stanowią wysokiej jakości materiały użyte do ich produkcji. Minimalizują one możliwość skaleczenia się lub doznania poważniejszego urazu. Na bezpieczeństwo składa się także poprawne poskładanie i ustawienie mebli - jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tym względzie, to warto poradzić się fachowca.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na funkcjonalność mebli i odpowiednie zagospodarowanie miejsca. W dzisiejszych czasach nietrudno znaleźć elementy wyposażenia pokoju dziecięcego, przykładowo tutaj, które spełniają kilka różnych funkcji jednocześnie, a przy tym wydają się atrakcyjne dla naszych pociech. Może to być na przykład łóżko na antresoli, pod którym da się zmieścić jeszcze biurko lub komodę. Wielkie szafy starajmy się umieszczać w rogach pomieszczenia - zaoszczędzimy sporo miejsca, a także optycznie powiększymy pokój.

Meble dla nastolatka

Jeśli nasz syn wszedł już w wiek nastoletni, to z pewnością posiada już jasno określone hobby, poglądy i zainteresowania, a także pragnie je wyrażać w określony sposób. Wybierając meble do jego pokoju warto sięgnąć po takie, które byłyby odpowiednie również dla osoby pełnoletniej. Dorastający syn powinien być z tego powodu zadowolony, a jednocześnie pozostawiamy mu sporo miejsca na wprowadzenie spersonalizowanych dodatków, odpowiadających jego zainteresowaniom.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka