blog background
 
drapak212: Największy wodospad świata
wodospady, natura
metka_epoznan
Największy wodospad świata
ok
2
not ok
0
liczba odsłon: 74
Największy wodospad na naszej ziemi to bezsprzecznie Salto del Angel leżący w Wenezueli. Krople lecą paroma strugami. Najdłuższy odrębny uskok ma 807 m. długości. Pełna długość Salto del Angel wynosi niemalże 1 km, dokładnie 979 m. Salto del Angel leży na rzece Corrao w niedostępnej wenezuelskiej dżungli.
Położony w Wenezueli wodospad opada kilkoma strugami. Najdłuższy jeden strumień mierzy 807 metrów.
Znaleziony w 1935 r. największy wodospad przez pochodzącego z Ameryki pilota Jamesa Angel znanego również jako Jimmie Angel, który poznawał pobliskie tereny w znalezieniu skarbu. Zaintrygowany potężnym hukiem opadającej wody zauważy wodospad. Przed nim jako pierwszy wodospad dojrzał Ernesto Sanchez la Cruz w 1910 r. Jednakże jedynie Jimmy Angel skierował uwagę całego globu. Z uwagi na to także wodospad nazwano jego imieniem: po hiszpańsku brzmi ono „Salto del Angel”. Jimmy Angel skarbu jakkolwiek nie odszukał, za to dzięki temu odkryciu stał się znany na całej ziemi.
Wodogrzmot Angel jest najsławniejszą atrakcją turystyczną w tym regionie, gdzie udają się setki zwiedzających z każdego zakątka europy. Na przekór ciężkości z zawędrowaniem do tego miejsca, które niewątpliwie jest fenomenem natury zwiedzający przychodzą w to miejsce na 2 wyjścia.
Według prośby odkrywcy jego spalone szczątki zostały rozproszone nad wodogrzmotem. Wydarzyło się to 2 lipca 1960 r.
Podczas okresu deszczowego, gdy poziom wody jest duży wodospad może rozparcelować się na dwa inne wodogrzmoty. Rozprysk wody wyczuwany jest wtenczas w dystansie półtora km.
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka