blog background
 
Porady Prawnicze: Poznański Blog Prawniczy
prawo, kancelaria, podatki
metka_epoznan
Dobry prawnik - jak szybko go znaleźć
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 59

Ciężko byłoby znaleźć osobę, której nie spotkały w życiu problemy natury prawnej. Wymagają one szukania pomocy wykwalifikowanych specjalistów, najczęściej adwokata lub radcy prawnego. W internecie czy prasie można znaleźć mnóstwo ich ogłoszeń, a reklamy kancelarii widać praktycznie na każdej ulicy. Jednak znalezienie prawnika godnego zaufania może okazać się trudniejsze, niż nam się wydaje i warto wiedzieć, czym charakteryzują się najlepsi z nich.

Rodzina i znajomi to najlepsze źródło informacji.

Konflikt z prawem to niewątpliwie powód do dużego stresu, ale również motywacja do działania, a szukanie dobrego prawnika najlepiej rozpocząć wśród rodziny i znajomych. Najlepiej oczywiście, kiedy ktoś z naszych bliskich wykonuje ten odpowiedzialny zawód, ale jeśli nie to z pewnością znajdą się w rodzinie osoby, które już korzystały z pomocy prawnej. Z pewnością udzielą nam informacji na temat znajomego adwokata i ułatwią skontaktowanie się z nim.

Zanim jednak zdecydujemy się skorzystać z jego usług, warto sprawdzić jaką opinią się cieszy i czy sprawy przez niego prowadzone zostały rozstrzygnięte na korzyść klienta. Wbrew pozorom bardzo dużo na temat wybranego prawnika czy kancelarii mówi cena świadczonych przez nie usług. Zdarzają się co prawda specjaliści pracujący za niskie stawki czy nawet za darmo i osiągający znaczącego sukcesy, ale jednak zazwyczaj wysokie ceny oznaczają wysoką jakość. Jeśli więc zależy nam na pomocy prawdziwego profesjonalisty, to musimy przygotować się na niemałe wydatki.

Specjalizacja zawsze ma znaczenie.

Kolejną kwestią, jaka trzeba uwzględnić, jest specjalizacja dopasowana do charakteru prowadzonej sprawy. Jeśli obejmuje ona np. przestępstwa z kodeksu karnego, to błędem będzie powierzenie jej prowadzenia prawnikowi specjalizującemu się w prawie rodzinnym. Warto zadać sobie trochę trudu i poszukać osobę, która ma umiejętności z jednej, ściśle określonej dziedziny, dopasowanej do naszych wymagań. Z pewnością da to gwarancję fachowego jej poprowadzenia i niemal stuprocentową pewność zwycięstwa w sądzie.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Marek Barankiewicz