blog background
 
Porady Prawnicze: Poznański Blog Prawniczy
prawo, kancelaria, podatki
metka_epoznan
Wynajęcie prawnika - pomoc w uzyskaniu spadku
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 34

Wynająć prawnika można w dowolnym momencie, każda zainteresowana osoba ma swój indywidualny powód, którym kieruje się w takim momencie, ale z pewnością jest on bardzo istotny. Prawnik może okazać się niezwykle przydatny zwłaszcza wtedy, gdy walczy się o spadek, a ma się z tego tytułu jakiekolwiek problemy. Warto więc zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawniczej, bo jest to zdecydowanie większa szansa na to, aby uzyskać w szybszym tempie należny danej osobie spadek. Oczywiście często z tego powodu dochodzi do konfliktów w gronie rodzinnym, a więc spadek powinien trafić do osób wymienionych w testamencie, tak aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Niestety nie każda osoba przestrzega takich reguł, a to grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi, przed którymi warto się wzbraniać.

Odczytanie spadku

Prawo mówi o tym, że testament powinien być odczytany w obecności notariusza, ponieważ to właśnie u takiej osoby sporządzać powinno się odpowiedni dokument. Warto pamiętać jednak o tym, że testament nie zawsze pozostawiany jest w ten właśnie sposób, dlatego też czasami zmarła osoba zostawia go w swoim domu, a wtedy może on zniknąć, gdyż dla kogoś może okazać się niekorzystny. Wiadomo, że takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, lecz jeśli ktoś ma pewność tego, że w testamencie została zapisana jego osoba, to powinien walczyć o swoje prawa przed sądem. W takiej sytuacji nieoceniona okaże się pomoc doświadczonego prawnika, dzięki któremu spadek w końcu trafi na konto obdarowanej po śmierci bliskiego osoby.

Pieniądze lub wartościowe rzeczy

W spadku zwykle zostawia się pieniądze lub bardzo wartościowe rzeczy, dlatego też warto sprawę potraktować jak najbardziej poważnie. Wtedy też istnieje pewność, że wszystkie należności trafią do osób, dla których były one przeznaczone. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest jednak udanie się do notariusza, aby to właśnie tam sporządzony został testament, bo tylko wtedy ma się pewność tego, że nic złego się z nim nie stanie i żaden członek rodziny nie będzie miał do niego dostępu przed oficjalnym odczytaniem. Trzeba się więc zastanowić nad jego sporządzeniem, bo każda osoba przecież kiedyś umrze, a być może ma się coś do pozostawienia po sobie.

Więcej:

  1. Skarga pauliańska nie pomoże przy ustalaniu zachowku
  2. Żądanie zachowku w pełnej wysokości może stanowić nadużycie prawa podmiotowego

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Marek Barankiewicz