blog background
 
Porady Prawnicze: Poznański Blog Prawniczy
prawo, kancelaria, podatki
metka_epoznan
Dobry prawnik - jak go znaleźć
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 29

W życiu każdego z nas zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, w tym również takie, kiedy trzeba skorzystać z pomocy wykwalifikowanego prawnika. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele, począwszy o popadnięcia w konflikt z prawem, aż po często spotykaną próbę wyegzekwowania należności od dłużnika. W każdym mieście mamy szerokie możliwości skorzystania z pomocy zarówno adwokata, jak i radcy prawnego, a ich kancelarie znajdują się niemal na każdym rogu ulicy. Jednak znalezienie dobrego specjalisty w tej trudnej dziedzinie, jaką niewątpliwie jest prawo, może się okazać trudniejsze, niż nam się wydaje.

Opinia znajomych zawsze ma znaczenie.

Poszukiwanie godnego zaufania prawnika najlepiej rozpocząć w swoim najbliższym otoczeniu. Może się bowiem okazać, że wielu znajomych czy nawet ktoś z rodziny mogli w przeszłości korzystać z pomocy prawnej, a kiedy adwokat czy radca, którzy jej udzielali, okazali się solidni, to warto poprosić o skontaktowanie z nimi. Często zdarza się, że taka osoba jest nawet członkiem naszej rodziny, co jednak nie wyklucza sprawdzenia jej faktycznych kwalifikacji. Decydując się jednak na skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej, warto również sprawdzić opinię na temat świadczonych przez nią usług. Pewne podejrzenia powinna też wzbudzić zbyt niska lub wysoka cena, która wbrew pozorom nie świadczy o ich jakości. Zdarzają się sytuacje, kiedy tani prawnik wygrywa wszystkie sprawy w imieniu swoich klientów, będą prawdziwym pasjonatem swojego zawodu, a renomowana kancelaria, biorąca za swoją pracę olbrzymie pieniądze nie jest w stanie tego dokonać. Jednak takie sytuacje zdarzają się niestety rzadko i szykując się do jakiejkolwiek batalii sądowej, trzeba zawczasu przygotować się na spore wydatki.

Prawni nie może znać się na wszystkim.

Większość klientów odwiedzających wybraną kancelarię prawną oczekuje od jej pracowników prawdziwych cudów, znajomości wszelkich przepisów prawa obowiązujących w naszym kraju. Jest to po prostu niemożliwe i każdy prawnik specjalizuje się najczęściej w jednej, ściśle określonej dziedzinie, inny poprowadzi sprawę z kodeksu karnego, a zupełnie inny będzie nam potrzeby do poprowadzenia sprawy spadkowej. Warto więc poświęcić trochę czasu i znaleźć specjalistę, który dokładnie spełni wymagania, jakie przed nim postawimy, zapewniając nam upragniony korzystny wyrok.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Marek Barankiewicz