blog background
 
Asmex: Zabezpiecz Swój Dom
bezpieczny dom, alarmy, alarm, kamery, kamera, centrum zabezpieczeń, czujniki
metka_epoznan
Bezpieczeństwo domu
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 34

Jako odpowiedzialni właściciele naszych domów, chcemy je odpowiednio zabezpieczać przed rozmaitymi zagrożeniami takimi jak włamania i kradzieże. To od nas zależy w jaki sposób tego dokonamy – obecnie wybór jest szeroki, jednak warto wiedzieć, który wariant jest najskuteczniejszy i będzie odpowiadał naszym potrzebom.

ALARM DLA BEZPIECZEŃSTWA

Zanim dokonamy zakupu systemu alarmowego, należy zorientować się, jaki mamy wybór. Na rynku najpopularniejsze są dwa rodzaje zabezpieczeń:

  • czujki pasywne – ich działanie opiera się na podczerwieni, mogą także posiadać tzw. sensor dźwiękowy, reagują zatem na dźwięk rozbijanej szyby, czy uderzania, kopania w drzwi;
  • kontaktrony – są to czujki, które reagują na otwarcie okna lub drzwi, na których zostały umieszczone (są nieco prostsze w instalacji).
  • Istnieją również inne rodzaje czujek, które podnoszą poziom naszego bezpieczeństwa w domu. Są to między innymi czujki dymu, czadu oraz gazu.

Można również wybierać pomiędzy systemami przewodowymi i bezprzewodowymi. Odradza się instalowanie zabezpieczeń bezprzewodowych – wymagają one regularnej wymiany baterii, o czym łatwo jest zapomnieć. W takiej sytuacji nasz dom narażony jest na włamanie.  Nie warto też wybierać tańszych zamienników, które mogą okazać się bardzo zawodne – jeśli chodzi o naszą posiadłość, warto zainwestować w zabezpieczenie, które przetrwa próbę czasu.

O instalacji systemu alarmowego warto pomyśleć w trakcie budowy lub remontu naszego domu – nie jest to skomplikowany proces, jednak może okazać się pracochłonny, zwłaszcza jeśli zajdzie konieczność rozbierania ścian, przesuwania mebli itp. Nie musimy robić tego sami – aby mieć pewność, że wszystko będzie działało poprawnie, można zgłosić się do firm ochroniarskich, które oferują taką usługę. Warto wcześniej sprawdzić opinie dotyczące jakości tych usług - instalacja nie może być wadliwa.

MONITORING

Bardzo dobrym dodatkiem do systemu alarmowego jest monitoring w domu. Instalacja kamer może przyczynić się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, gdy jesteśmy w pracy, na uczelni, poza miastem  - widok z kamer możemy podglądać online. Najpopularniejszym wyborem są bezprzewodowe kamery, które można zainstalować w każdym miejscu w domu. Podglądu można dokonać za pomocą każdego urządzenia z dostępem do Internetu – może być to laptop, tablet czy smartfon. Dzięki temu, nawet w delegacji czy na imprezie poza domem możemy sprawdzić, czy wszystko jest na swoim miejscu, nic nie uległo zniszczeniu. Monitoring przydatny jest również, gdy zostawiamy nasze dziecko z nową opiekunką lub chcemy mieć pewność, że pozostali domownicy są bezpieczni. Kamery znajdą też zastosowanie na zewnątrz budynku – pomogą zarejestrować potencjalnego złodzieja, który przymierzał się do wybicia nam szyby w oknie lub wyważenia drzwi.

Zabezpieczenie domu to obecnie konieczność, zwłaszcza, gdy często wyjeżdżamy, mamy pod opieką dzieci, jesteśmy zapracowani. System alarmowy i monitoring mogą znacznie podwyższyć poziom bezpieczeństwa w naszej posiadłości, a także sprawić, że poczujemy się pewniej. Nawet jeśli mieszkamy w spokojnej okolicy, jesteśmy w dobrych relacjach z sąsiadami i nic nigdy nam nie ukradziono, warto dmuchać na zimne.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
ASMEX
Asmex.epoznan.pl
RSSsend_message
Centrum Zabezpieczeń Asmex pokaże Państwu w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny w domu i firmie dzięki systemom zabezpieczeń.
ARCHIWUM WPISÓW
Rodzaje kamer i alarmów dla firmy (10 sie 2017)
Bezpieczeństwo domu (27 lip 2017)
Rodzaje kamer do domu (16 cze 2017)
Inteligentny dom - nowe technologie dla jego mieszkańców (16 cze 2017)
Inteligentny dom - przykład (27 gru 2016)