blog background
 
Asmex: Zabezpiecz Swój Dom
bezpieczny dom, alarmy, alarm, kamery, kamera, centrum zabezpieczeń, czujniki
metka_epoznan
Inteligentny dom - nowe technologie dla jego mieszkańców
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 19

Spróbujmy sobie wyobrazić sytuację, kiedy wracamy po pracy do domu, a światła w nim zapalają się z chwilą przekroczenia progu, a z kuchni dobiega aromatyczny zapach kawy z automatycznie uruchomionego ekspresu. Wydawać by się to mogło fikcją, rodem z powieści fantastycznych, ale jest to coraz częściej spotykana rzeczywistość, inteligentny dom, w którym wszystkimi urządzeniami możemy sterować korzystając z własnego smartfona.

Skuteczne sposoby na inteligenty dom.

Urządzając dom czy nawet mieszkanie, staramy się tak dobrać ich wyposażenie, aby zapewnić jak największą wygodę i komfort życia jego mieszkańcom. Na podobnej zasadzie opiera się również idea inteligentnego domu, gdzie swoje zastosowanie znajdują nowoczesne technologie umożliwiające zdalne sterowanie oświetleniem, klimatyzacją, alarmem czy zainstalowanym sprzętem RTV lub AGD. Wszystkie te powszechnie używane urządzenia były dotychczas sterowane osobno, ale w domach inteligentnych zostało to zintegrowane w jeden sprawnie działający system, podłączony najczęściej do domowej sieci WiFi, co pozwala na zdalne kierowanie ich pracą jako całości, jak i poszczególnych elementów. Dodatkowo wymieniają się one cały czas informacjami, co ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa. Kiedy w domu wybuchnie np. pożar, to zamontowane czujniki dymu wyślą natychmiast sygnał do wentylacji, uniemożliwiając zadymienie pomieszczeń, a automatyczny system powiadamiania poinformuje o tym fakcie właścicieli i oczywiście wezwie straż pożarną. Równie skutecznie zadziała system antywłamaniowy, gdy dojdzie do takiego zdarzenia, włączy tzw. cichy alarm, dzięki któremu złodzieje nawet nie zorientują się, gdy pod dom podjedzie policja lub ochrona.

Oszczędności energii nie do zlekceważenia.

Wszelkie działające w domu urządzenia elektryczne generują zazwyczaj spore zużycie prądu i co za tym idzie wysokie koszty. Centralny system sterowania nimi, w jaki są wyposażone inteligentne domy, pozwala na poczynienie niemałych oszczędności. Sprzyja temu przede wszystkim sposób sterowania oświetleniem, które jest włączane tylko w ściśle określonych porach. Takie oszczędności mogą dotyczyć również ogrzewania, regulowanego dzięki sieci czujników rozmieszczonych w poszczególnych pomieszczeniach. Dostosowują one temperaturę do aktualnych potrzeb, a w nieużywanych pokojach utrzymują ją tylko na poziomie niezbędnego minimum.

Więcej na temat inteligentnych domów na stronie asmex.pl

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
ASMEX
Asmex.epoznan.pl
RSSsend_message
Centrum Zabezpieczeń Asmex pokaże Państwu w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny w domu i firmie dzięki systemom zabezpieczeń.
ARCHIWUM WPISÓW
Rodzaje kamer i alarmów dla firmy (10 sie 2017)
Bezpieczeństwo domu (27 lip 2017)
Rodzaje kamer do domu (16 cze 2017)
Inteligentny dom - nowe technologie dla jego mieszkańców (16 cze 2017)
Inteligentny dom - przykład (27 gru 2016)