blog background
 
Asmex: Zabezpiecz Swój Dom
bezpieczny dom, alarmy, alarm, kamery, kamera, centrum zabezpieczeń, czujniki
metka_epoznan
Inteligentny dom - przykład
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 34


Coraz więcej osób pragnie korzystać z nowości technologicznych w celach rozrywkowych. Jednak to właśnie wynalazki zapewniające bezpieczeństwo osobiste oraz rodzinne są przyszłością i warto, aby każdy zapoznał się z możliwościami jakie oferują tego typu udogodnienia. Jedną z najciekawszych usług, która jest obecnie dostępna i doceniana przez klientów jest możliwość zabezpieczenia swojego domu. Tak zwany inteligentny dom, który posiada zabezpieczenia przed włamaniem, ale również wiele udogodnień dla domowników, jest obecnie najbardziej pożądanym produktem. 

Jak wygląda wyposażenie inteligentnego domu?

Są dwie możliwości skorzystania z usługi inteligentnego domu. Jedna z nich to planowanie już podczas budowy, dzięki czemu możliwe jest wiele ciekawych rozwiązań wprowadzanych już na etapie konstrukcji. Jednak, nie ma przeszkód aby stworzyć inteligentny dom poprzez zamontowanie odpowiednich mechanizmów. Jedną z najistotniejszych funkcji jest bezpieczeństwo, czyli alarm, który można założyć również z kamerą. Przy próbie włamania system wysyła odpowiedni sygnał do firmy ochroniarskiej oraz do właściciela mieszkania. Włącza się również sygnał, który może przestraszyć złodziei. Jeśli zdążą oni uciec, to ich wizerunki zostaną zarejestrowane przez kamerę. Ta możliwość jest niezwykle ważna w przypadku dłuższych wyjazdów domowników. Nie muszą się oni obawiać o bezpieczeństwo domu podczas wakacji. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość zdalnego sterowania różnymi urządzeniami, które znajdują się w gospodarstwie domowym. Do tego celu najczęściej służy aplikacja, bądź też program instalowany na komputerze stacjonarnym czy laptopie. W zależności od potrzeb domowników można wybrać odpowiednie funkcje takiego systemu. Sterowanie światłem, roletami, ogrzewaniem, a nawet nawadnianiem ogrodu znacznie ułatwia życie. Jest niezwykle doceniane przez każdego, a w szczególności przez osoby niepełnosprawne. Inteligentny dom jest niezwykle przyjazny środowisku. Właściciel może włączyć ogrzewanie odpowiedni czas przed przyjazdem do domu, dzięki temu po powrocie zastanie ciepłe wnętrze, a przez cały czas nieobecności podczas wyłączonego ogrzewania zamienia się w oszczędności. Sterowanie ogrzewaniem jest tak zbudowane, iż istnieje opcja zmiany temperatury każdego z grzejników z osobna. Możliwe jest również ustalanie automatycznego podlewania ogrodu, monitorowanie zużycia energii, czy włączanie wielu urządzeń elektrycznych dzięki aplikacji. Inteligentny dom to ułatwienie codziennego życia i dopasowanie możliwości technologii do potrzeb życia przeciętnego człowieka. Funkcje, które są dostępne dzięki systemowi inteligentnego domu są coraz tańsze i powszechne, a klienci zwracają uwagę przede wszystkim na poczucie bezpieczeństwa, jakie gwarantuje skorzystanie z tej możliwości. Istotną i niezwykle ważnymi funkcjami są również: automatyczne ostrzeganie przed czadem, wezwanie straży pożarnej automatycznie po wykryciu dymu.Istnieje również opcja regulowania klimatyzacji, ogrzewania podłogowego, zdalnego sterowania komputerem, telewizją, radiem, lampami oraz światłami. System inteligentnego domu jest przede wszystkim wygodny, ale też jest to inwestycja, która wraz z upływem czasu zarabia na siebie, ponieważ umożliwia oszczędzanie energii.

Jeśli pojawią się pytania do powyższego artykułu prosimy o kontakt: www.asmex.pl
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
ASMEX
Asmex.epoznan.pl
RSSsend_message
Centrum Zabezpieczeń Asmex pokaże Państwu w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny w domu i firmie dzięki systemom zabezpieczeń.
ARCHIWUM WPISÓW
Rodzaje kamer i alarmów dla firmy (10 sie 2017)
Bezpieczeństwo domu (27 lip 2017)
Rodzaje kamer do domu (16 cze 2017)
Inteligentny dom - nowe technologie dla jego mieszkańców (16 cze 2017)
Inteligentny dom - przykład (27 gru 2016)