blog background
 
Asmex: Zabezpiecz Swój Dom
bezpieczny dom, alarmy, alarm, kamery, kamera, centrum zabezpieczeń, czujniki
metka_epoznan
Rodzaje kamer i alarmów dla firmy
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 43

Bezpieczeństwo jest ważne. Zapewnienie odpowiednich warunków w miejscu pracy to tylko początek wyzwań stawianych przed nowymi firmami. Kolejnym, o którym często zapominamy jest odpowiednie zabezpieczenie całego terenu placówki. Nie zawsze nasza działalność będzie narażona na nieustanne ataki włamywaczy, jednak niektóre branże są szczególnie narażone na potencjalne zagrożenie.

Sam stróż nie wystarczy

Miły pan w zamierzchłym wieku, który robi obchód, aby odejść od czytanej gazety to widok nadal dość powszechny. Stróż nocny to zawód wciąż poszukiwany, powinien on jednak dysponować odpowiednim sprzętem, aby właściwie wykonywać swoje obowiązki. Do asortymentu, w który można go wyposażyć należy system kamer oraz alarmów.

Rodzaje kamer

Cały system monitoringu podzielić możemy na dwa rodzaje - analogowy a także cyfrowy. Ten pierwszy korzysta z kabli koncentrycznych, którymi podłącza się poszczególne kamery do instalacji. Oferuje gorszą jakość, ale jest systemem trwałym.

Monitoring cyfrowy (oparty na kamerach IP) to technologia nowoczesna. Cechuje ją większa jakość rejestrowanego obrazu a także stosunkowo przystępna cena (w porównaniu do tej z momentu debiutu urządzeń).

Pewną modyfikacją monitoringu analogowego mogą być kamery HDCVI, które zapewniają wysoką jakość obrazu a także zadowalającą rozdzielczość przy wykorzystaniu podstawowego okablowania. Jest to rozwiązanie pośrednie pomiędzy wcześniej wymienionymi metodami ochrony.

Rodzaje alarmów

Wyróżniamy sześć głównych rodzajów alarmów:

  • alarm włamaniowy - o jego załączeniu stanowi detekcja ruchu, odgłos zbicia szkła (wibracje) czy też zmiana nacisku, sygnalizuje naruszenie linii dozorowej
  • alarm pożarowy - wyzwalany przez czujki pożarowe lub też przycisk, typowe czujki to detektory dymu, płomienia i temperatury
  • alarm napadowy - często spotykany w bankach, gdzie załącza się go za pomocą przycisku
  • alarm sabotażowy - informuje o zaniku zasilania lub też uszkodzeniu okablowania, wyzwalany naruszeniem w instalacji alarmowej
  • alarm pomocniczy - oznacza wezwanie pomocy medycznej lub też serwisu, najczęściej przy pomocy specjalnego pilota lub też przycisku
  • alarm techniczny - specjalistyczny typ, wyzwalany w zależności od potrzeb przez specjalistyczne czujki.

 Więcej na stronie www.asmex.pl

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
ASMEX
Asmex.epoznan.pl
RSSsend_message
Centrum Zabezpieczeń Asmex pokaże Państwu w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny w domu i firmie dzięki systemom zabezpieczeń.
ARCHIWUM WPISÓW
Rodzaje kamer i alarmów dla firmy (10 sie 2017)
Bezpieczeństwo domu (27 lip 2017)
Rodzaje kamer do domu (16 cze 2017)
Inteligentny dom - nowe technologie dla jego mieszkańców (16 cze 2017)
Inteligentny dom - przykład (27 gru 2016)