blog background
 
adamoos: Różne ciekawostki
podróże, nauka, kuchnia, kultura, muzyka
metka_epoznan
Zalety oświetlenia światłowodowego
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 10

XXI wiek to stulecie, w którym „niemożliwe” zdaje się odchodzić w zapomnienie. Także w branży aranżacyjnej. To, o czym kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć, jest w zasięgu naszych rąk i niekiedy taniej, niż mogłoby się wydawać. Nikt już dziś nie musi wybierać między „pięknie”, a „praktycznie”, „elegancko” a „ekonomicznie”. Przykład? Oświetlenie na suficie, które wykorzystuje technologię światłowodową. Jej rozwój sprawił, że na każdym sklepieniu można wyczarować fantazyjne i niepowtarzalne dekoracje świetlne.


Nieograniczone możliwości aranżacyjne

Światło, jak mało co, daje niemal nieskończone możliwości tworzenia nastroju, który podkreśli aranżacyjną koncepcję, jaką przyjęto podczas wyposażania danego wnętrza. Oświetlenie światłowodowe (https://www.supergwiezdzisteniebo.pl) pozwala bez trudu i zbędnych wydatków uzyskać efekt gwieździstego nieba, zaprojektować na suficie dowolny napis, umieścić na nim tęczę lub wizję z głębi oceanu. Tak naprawdę istnieje tylko jedno ograniczenie – granice naszej wyobraźni.


Wygoda montażu

Poza możliwościami aranżacyjnymi, oświetlenie światłowodowe ma również przewagę nad tradycyjnym oświetleniem pod względem czysto praktycznym, a mianowicie wymaganiami montażowymi. Światłowody możemy instalować nawet w trudno dostępnych miejscach. Zdolność przesyłu dużych potoków świetlnych przy nawet minimalnej średnicy kabla powoduje, że to rozwiązanie sprawdza się także w miejscach, gdzie tradycyjne oświetlenie wymagałoby niezwykle dużych nakładów finansowych i zaangażowania specjalistów z najwyższej półki, co zwykle wiąże się z długimi terminami oczekiwania na realizację projektu.


Bezpieczeństwo

Nawet światłowody przewodzące bardzo mocne światło nie nagrzewają się, dzięki czemu oświetlenie tego rodzaju można stosować również w pokojach dziecięcych. Co więcej, sam generator można umieścić poza oświetlanym pomieszczeniem. To sprawia, że światłowody sprawdzają się w obiektach przeznaczenia publicznego: galeriach, muzeach, klubach, pubach, restauracjach i hotelach. Takie rozwiązanie pozwala obsłudze na wygodne sterowanie oświetleniem w sposób niewidoczny dla samych klientów.


Ekonomia

Zalety oświetlenia światłowodowego można by jeszcze długo wyliczać, ale tym, co przekonuje do światłowodów nawet sceptyków technologicznych nowinek są koszta. Montaż oświetlenia światłowodowego szybko zwraca się w trakcie jego eksploatacji. Pobór energii jest bardzo niski: jedno źródło o mocy 150 W pozwala oświetlić nawet 200 m kabla.


WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: jovanka