blog background
 
Fisiu: Tytuł bloga
prawda, świat
metka_epoznan
Ziemia jest PŁASKA - nie bądź ignorantem i sprawdź dowody! cz.2
ok
0
not ok
2
liczba odsłon: 259
Dzisiaj troszeczkę o lotach samolotami, bo mogą one wiele wyjaśnić w kwestii tego, jaki kształt naprawdę ma ziemia. Do tego także kolejna porcja zdjęć ziemi. Zatem - do dzieła.

Jeśli samolot leciałby nad kulistą ziemią, to pilot co około 5 minut musiałby obniżać tor lotu aby pozostać dookoła krzywizny!

Jedną z ciekawszych rzeczy jeśli chodzi o samoloty jest żyroskop. W samolocie jest sztuczny horyzont, który działa w oparciu o żyroskop.

 
Jeśli zakręcisz żyroskopem na powierzchni, on zawsze będzie w pionie. Możesz kręcić powierzchnią jak chcesz - on i tak pozostanie w pionie. Jeśli samolot ma żyroskop i zacznie podążać wzdłuż krzywizny ziemi żyroskop zostanie w pionie, co znaczy, że sztuczny horyzont powinien się obniżać ale tego nie robi. Jest to dowód na to, że samolot leci nad równą, a nie zakrzywioną powierzchnią! 

Teoretycznie sztuczny horyzont ma w sobie pełno elektroniki żeby mieć pewność, gdzie znajduje się na ziemi. Prawda jest jednak taka, że jego działanie jest całkowicie mechaniczne i nie ma tam żadnej elektroniki, potwierdzają to ludzie produkujący te sztuczne horyzonty. 

Oto dokładny wykres co powinno się dziać podczas lotu gdyby ziemia była kulą (link do strony autora obrazka na samym dole):Teraz trochę zdjęć aby wizualnie zobaczyć, że żadnej kulistości nigdzie nie ma! :-)

 
 
 
Jak widać, KRZYWIZNY PO PROSTU NIE MA! :-)

Główne źródło - javascript:nicTemp();
WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Bogusław Tadeuszewski