blog background
 
FastServ: Mechanika Pojazdowa
Mechanik samochodowy. Motoryzacja warta Poznania.
metka_epoznan
Czym są naprawy SMART
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 68

Często latami jeździmy samochodami z drobnymi uszkodzeniami karoserii. Kiedy przydarzy nam się niewielkie wgniecenie karoserii podczas manewrowania na ciasnym parkingu, albo docierając do auta wczesnym porankiem widzimy, że stojący obok nas samochód miał problemy z wyjazdem i uszkodził nam karoserię, najczęściej machamy na to ręką. Wizja wizyty u blacharza, wszystkie czynności, jakie musi on wykonać a na końcu koszt do poniesienia, powoduje, że machamy na takie drobne uszkodzenia ręką. I jeździmy tak jeszcze długo, zapominając z czasem o problemie. 

Czym są naprawy SMART?

Naprawy SMART to usuwanie rys, zadrapań i obtarć na lakierze samochodu. Większość takich uszkodzeń wcale nie wymaga wizyty u blacharza, nakładania nowej warstwy lakieru i pozostawienia nas bez samochodu na trzy dni, jak dobrze pójdzie. SMART wykorzystuje profesjonalne materiały polerskie, które szybko i skutecznie poradzą sobie z rysami i zadrapaniami lakieru. SMART potrafi również, wykorzystując zaprawki lakiernicze zamaskować drobne, ale głębokie ubytki w lakierze naszego samochodu. 

Naprawy SMART doskonale sprawdzają się w uszkodzeniach karoserii powstałych w wyniku gradobicia. Naprawa u blacharza to ogromny koszt dla właściciela samochodu, gdy ogromną ilość drobnych wgnieceń chciałby on naprawić w sposób tradycyjny. Technologia SMART opiera się w tym przypadku na wypychaniu na zewnątrz  tychże wgnieceń.

Jednym z podstawowych punktów technologii SMART jest lakierowanie SPOT. To technologia pozwalająca na częściowe tylko lakierowanie karoserii, czyli tylko tych miejsc, które zostały uszkodzone. W przypadku tej technologii nie jest konieczny demontaż karoserii. Cała trudność tego zabiegu polega na umiejętnym cieniowaniu powłoki lakierniczej, tak by uszkodzony fragment nie wyróżniał się od podstawowego lakieru. Dzięki tej metodzie nie pozostajemy bez auta, a także co najważniejsze, jest nas na nią stać. Trzeba tylko pamiętać, że lakierowanie SPOT jest skuteczne przy niewielkich uszkodzeniach karoserii. 

 

 

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Marek Barankiewicz