Pogoda jutro Pogoda Poznań
2518

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Dbajmy o siebie podczas upałów. Na SOR trafił pacjent w ciężkim stanie. "41 stopni temperatury ciała"
sk | aktualizacja: Środa, 6 2019 roku, godzina 12: 1

Piękna pogoda to powód do radości, ale wysokie temperatury niosą ze sobą zagrożenie.

Dbajmy o siebie podczas upałów. Na SOR trafił pacjent w ciężkim stanie.
Włodzimierz Hoppel
Piękna pogoda to powód do radości, ale wysokie temperatury niosą ze sobą zagrożenie.   W ostatnich dniach coraz więcej poznaniaków cierpi z powodu udarów cieplnych. Lekarze przypominają, że w czasie "tropikalnych" upałów należy spożywać przynajmniej 3 litry wody dziennie i maksymalnie ograniczyć przebywanie na słońcu. Zaleca się ponadto stosowanie nakryć głowy.   O zagrożeniach w studiu telewizji WTK opowiadał kierownik SOR w szpitalu im. Strusia, dr Jacek Górny. Jako najbardziej zagrożone grupy wymieniał dzieci i osoby starsze.   - Grupa osób w podeszłym wieku ze względu na fizjologię starzenia ma upośledzone uczucie pragnienia. Nie piją, nawet jeżeli rodziny ich do tego namawiają - uważają, że nie trzeba. Dodatkowo często ilość schorzeń - w tym układu krążenia - komplikuje ich tolerancję na wysokie temperatury. Osoby te powinny poza piciem dużych ilości wody chować się przed słońcem, szczególnie między godzinami 11 i 15 - mówił w rozmowie z Weroniką Szymańską.   Lekarz wspomniał również o jednym z pacjentów z jego placówki, który trafił do szpitala przy Szwajcarskiej w bardzo ciężkim stanie. - Pracował na otwartej przestrzeni. Przypuszczamy, że nie zastosował się do wszystkich zasad dotyczących zachowań podczas upałów. Jest w bardzo ciężkim stanie - ma 41 st. C temperatury ciała, jest nieprzytomny - relacjonował dr Górny.

Dzisiaj kolejny gorący dzień. #IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia przed upałem dla całej Polski (do 33°C). Pamiętajcie, aby przy takich temperaturach pić dużo niegazowanej wody, ograniczać przebywanie na słońcu, a także nie zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach. pic.twitter.com/2maf51Y5Ty

— RCB (@RCB_RP) 12 czerwca 2019