Pogoda jutro Pogoda Poznań
2411

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Zdaniem ekspertów Most Chrobrego jest w tak złym stanie, że nie nadaje się do remontu
j | aktualizacja: Środa, 6 2019 roku, godzina 05: 2

Pojawiają się głosy, że może być budowany od nowa.

Zdaniem ekspertów Most Chrobrego jest w tak złym stanie, że nie nadaje się  do remontu

Ekspertyza naukowców z Politechniki Poznańskiej wskazuje, że zły stan techniczny mostu to efekt wieku konstrukcji oraz braku należytej konserwacji na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Zgodnie z moją wiedza i doświadczeniem tego mostu nie opłaca się już remontować z wielu względów. Między innymi ze względu na jego stan techniczny, który jest naprawdę zły– mówił przed kamerą WTK prof. Arkadiusz Madaj, Zakład Budowy Mostów, Politechnika Poznańska. Nałożyły się pewne elementy związane z niestarannym utrzymaniem – to znaczy nie wykonywano regularnych zabiegów utrzymaniowych, co przyczyniło się do rozwoju pewnych uszkodzeń. Są to na ogół uszkodzenia natury korozyjnej – dodaje.

Zdaniem urzędników Most Bolesława Chrobrego łączący Garbary i Śródkę, choć wiekowy i osłonięty od spodu ochronną siatką, wciąż nadaje się do użytku. Jeżeli chodzi o Most chrobrego to jego stan na dziś jest zadowalający, co oznacza, że możemy się nim bezpiecznie poruszać – komentuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Miasto jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla jego przebudowy. Według informacji poznańskiej „Gazety Wyborczej” roboty na Moście Chrobrego ruszą najwcześniej za cztery lata, czyli po oddaniu do użytku mostu Lecha.