Pogoda jutro Pogoda Poznań
2214

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Ksiądz skazany za molestowanie dziewczynek prowadzi modlitwy w Radiu Maryja
sk | aktualizacja: Środa, 5 2019 roku, godzina 22: 1

Na antenie Radia Maryja można usłyszeć księdza skazanego za pedofilię.

Ksiądz skazany za molestowanie dziewczynek prowadzi modlitwy w Radiu Maryja
elvis santana/freeimages.com
W materiale stacji TVN24 opisano przypadek Michała M., którego w 2004 roku skazano za molestowanie 6 dziewczynek w Tylawie (Podkarpacie). Mężczyzna nadal odprawa msze święte, prowadzi również audycje różańcowe w rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka.   W rozmowie z dziennikarzami M. przyznał m.in., że "pomagał się umyć" przebywającym w jego domu dziewczynkom. Według jednej z relacji ofiary były namawiane do wspólnej kąpieli w zmian za lepsze oceny z religii.    - Brał dzieci na kolana, wkładał ręce pod bluzkę i do majtek, dotykał piersi i krocza - pisał sąd w uzasadnieniu wyroku skazującego (2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat), od którego duchowny nigdy się nie odwołał.   W całej sprawie pojawia się wątek Stanisława Piotrowicza. Obecny poseł PiS w 2001 roku kierował prokuraturą w Krośnie, która umorzyła postępowanie w sprawie księdza. Wznowiono je dopiero kilka lat później po interwencji resortu sprawiedliwości. W rozmowie z reporterami "Czarno na białym" TVN24 ksiądz M. przekonywał, że poseł Piotrowicz do dzisiaj jest przekonany o niewinności skazanego.  

Władze Radia Maryja nie odpowiedziały na pytania o przeszłość duchownego. Nie wiadomo również dlaczego nadal jest on aktywnym księdzem, skoro wytyczna kościelna Jana Pawła II z 2001 stanowczo wyklucza taką możliwość.