Pogoda jutro Pogoda Poznań
1611

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

9-letnia Nadia z Komornik cierpi. Potrzebuje 3 mln złotych na leczenie
kk | aktualizacja: Czwartek, 5 2019 roku, godzina 09: 0

Czasu na zebranie środków finansowych zostało niewiele.

9-letnia Nadia z Komornik cierpi. Potrzebuje 3 mln złotych na leczenie
siepomaga.pl

Nadia Szarek cierpi na skoliozę układową i zespół Silvera-Russella. Jej kręgosłup wykrzywia się tak bardzo, że zaczyna miażdżyć wewnętrzne narządy. Nie pomógł nawet implant, który miał powstrzymać wyginanie się kręgosłupa - wygiął się razem z nim. Dziecko bardzo cierpi, nie chodzi, a do tego bardzo ciężko oddycha.

Dodatkowo 9-latka od urodzenia cierpi na zespół Silvera-Russella - bardzo rzadki zespół wad wrodzonych. Choć lekarze po urodzeniu Nadii zapowiadali, że będzie roślinką, dziewczynka pokazała jak bardzo się mylili. Zaczęła mówić, a później szybko raczkować. - Wyrosła na taką śmiała, odważną, pozytywnie nastawioną do życia dziewczynkę… Nie wiem, skąd w niej ta radość, ta siła - wyjaśnia mama Nadii.

Niestety zaczęły się problemy z kręgosłupem, który zaczął się wykrzywiać. Najpierw go wydłużano metodą powodującą ból, potem przeprowadzono dwie operacje. - Plecki Nadia ma przecięte od szyi do pośladków, do tej pory się nie zagoiły… Ze zszywek spinających ranę tryskała krew. Nadia krzyczała z bólu, a ja razem z nią – z bezsilności - dodaje.

Mimo całego bólu i cierpienia okazało się, że operacje nie pomogły. W Polsce lekarze nie mogą jej już pomóc, ale leczenia dziewczynki podejmą się specjaliści z USA. - Przeprowadzą operacją usunięcia obecnego implantu, który zagraża życiu Nadii. Następnie Nadię czeka ponowne założenie wyciągu czaszkowego halogravity traction na około 2 tygodnie, a potem kolejna operacja wszczepienia właściwego implantu. To bardzo, bardzo skomplikowana procedura.

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka dla Nadii. Potrzeba blisko 3 mln złotych, z czego 1,4 mln już udało się uzbierać. Ale to wciąż za mało.  Czas upłynie 11 czerwca. Pomóc możesz TUTAJ.