Pogoda jutro Pogoda Poznań
2618

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

W sobotę muzułmanie będą manifestować na placu Wolności
sk | aktualizacja: Środa, 3 2019 roku, godzina 27: 1

W sobotę na poznańskim placu Wolności manifestować będą muzułmanie.

W sobotę muzułmanie będą manifestować na placu Wolności

Organizatorem wydarzenia jest Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu. Uczestnicy manifestacji chcą oddać hołd ofiarom masakry w nowozelandzkim Christchurch, gdzie zginęło 50 osób.

- Dwa tygodnie po zamachu w Nowej Zelandii, w którym 50 niewinnych osób zostało zamordowanych podczas modlitwy w meczetach, chcemy tu, w Polsce i w Poznaniu pokazać naszą solidarność i wsparcie dla wszystkich prześladowanych i wykluczonych ze względu na swoje pochodzenie, wyznawaną religię i jej brak, kolor skóry, klasę społeczną, płeć i orientację seksualną - informują organizatorzy.

- Słowa, które pierwsza ofiara zamachowca wypowiedziała w jego kierunku brzmiały: Hello Brother. My zwracamy się tymi słowami do Was: witajcie bracia i siostry! Niech to powitanie wybrzmi z całą mocą, na przekór tym, którzy woleliby nas tu nie widzieć ani dzisiaj ani nigdy. Chcemy głośno i wyraźnie wykrzyknąć: nie ma naszej zgody na akty przemocy, bez względu na to, kto i w imię czego jej dokonuje - dodają.

Manifestacja ma rozpocząć się 30 marca o 12:00 i potrwać 2 godziny.