Pogoda jutro Pogoda Poznań
164

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Ewa Kopacz oficjalnie jedynką na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej
BS | aktualizacja: Czwartek, 3 2019 roku, godzina 14: 2

Od dłuższego czasu mówiło się, że Ewa Kopacz będzie jedynką na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Teraz to już oficjalna informacja.

Ewa Kopacz oficjalnie jedynką na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej
Tomasz Gzell/PAP

O nominacji dla Ewy Kopacz w środę poinformował przewodniczący Grzegorz Schetyna. Oprócz niej na liście prawdopodobnie znajdzie się też były premier Leszek Miller czy obecny europoseł PSL Andrzej Grzyb - Ewa Kopacz będzie na pewno dobrym liderem listy. Natomiast na ocenę przyjdzie czas po wyborach, wieżę, że zrobi dobry wynik i pomoże wielkopolskiej liście w uzyskaniu jak najlepszego wyniku - mówi Konrad Zaradny z poznańskiej PO.

To już kolejna kandydatka spoza Wielkopolski, która będzie walczyć o głosy Wielkopolan. Prawo i Sprawiedliwość postawiło na prof. Zdzisława Krasnodębskiego, który pochodzi z zachodniopomorskiego Choszczna. Z kolei Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy na pierwszym miejscu ma wystawić rapera Liroya. Prawdopodobnie z Wielkopolski do Parlamentu Europejskiego wystartuje też Krzysztof Śmiszek, który jest prawnikiem i członkiem partii Wiosna, a prywatnie partnerem Roberta Biedronia. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się pod koniec maja.