Pogoda jutro Pogoda Poznań
199

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Kolejne osoby oszukane fałszywym SMS-em
BS | aktualizacja: Czwartek, 3 2019 roku, godzina 14: 1

Od kilku dni docierają do nas kolejne informacje o osobach oszukanych za pomocą fałszywych SMS-ów. Tym razem ofiarami oszustwa padło kilku mieszkańców Piły.

Kolejne osoby oszukane fałszywym SMS-em

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pile informuje, że od początku marca do siedziby miejscowej komendy zgłosiło się kilka osób, które zostały oszukane za pomocą fałszywego SMS-a - Wszystkie osoby otrzymały wiadomość SMS z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link osoby te zostały przekierowane na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazały te dane oszustom. Później okazało się, że z konta zostały pobrane wysokie kwoty pieniędzy. Gdy zgłaszający otrzymali ze swojego banku informację o przelewie na tak wysokie kwoty, zorientowali się, że zostali oszukani - relacjonuje Żaneta Kowalska.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, ale jednocześnie kolejny raz apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i nie reagowanie na wiadomości, które budzą nasze wątpliwości.