Pogoda jutro Pogoda Poznań
173

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez rowerzystów? Zobacz film
j | aktualizacja: Czwartek, 3 2019 roku, godzina 14: 1

Nieodpowiedzialne zachowanie rowerzystów może prowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci ostrowskiej komendy przygotowali krótki film instruktażowy jak prawidłowo korzystać z dróg rowerowych.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez rowerzystów? Zobacz film
Policja

Dzielnicowa ostrowskiej komendy sierż. sztab. Paulina Kozłowska na swojej dzielnicy zwróciła uwagę na niewłaściwe korzystanie z dróg rowerowych na ulicy Limanowskiego. Chcąc zapewnić poczucie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jej działaniem priorytetowym jest wyeliminowanie negatywnych zachowań tam występujących – informuje sierż.sztab. Małgorzata Łusiak, rzecznik policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Między innymi dlatego policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zrealizowali krótki film instruktażowy „Nakręcamy Bezpieczeństwo”, który przedstawia m. in. najczęstsze błędy popełniane przez rowerzystów.

Przy okazji ostrowscy policjanci w związku ze zbliżającym się sezonem rowerowym zwracają się z apelem do niechronionych uczestników ruchu drogowego o ostrożność i przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Rowerzyści poruszający się m. in. ulicami, drogami rowerowymi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów ruchu drogowego - kończy sierż. sztab. Małgorzata Łusiak.