Pogoda jutro Pogoda Poznań
194

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Drewnianą laską pobił swoją 75-letnią matkę. Kobieta trafiła do szpitala
j | aktualizacja: Czwartek, 3 2019 roku, godzina 14: 1

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące 42-latek spędzi w areszcie.

Drewnianą laską pobił swoją 75-letnią matkę. Kobieta trafiła do szpitala
Policja

Do zdarzenia doszło w gminie Kłodawa. Policjanci wezwani na miejsce ustalili, że 42-letni mężczyzna pobił drewnianą laską swoją matkę. Kobieta w obawie o swoje życie uciekła do sąsiadów, którzy na miejsce wezwali pomoc. 75-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Sprawca pobicia został zatrzymany.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta od co najmniej roku znosiła wyzwiska, szarpanie, ciągnięcie za włosy oraz groźby syna. Dopiero, gdy po raz kolejny uciekła z domu przed oprawcą, sąsiedzi wezwali pomoc, a pokrzywdzona postanowiła złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę – informuje st. sierż. Weronika Czyżewska z policji w Kole.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej - dodała.

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.