Pogoda jutro Pogoda Poznań
194

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Miasto wynajmie drona by badać powietrze
BS | aktualizacja: Środa, 3 2019 roku, godzina 13: 2

Wynajem drona wyposażonego w czujniki badające jakoś powietrza to jeden ze zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Miasto wynajmie drona by badać powietrze

Drony umożliwiające badanie jakości powietrza zaprezentowali dziś na dziedzińcu Urzędu Miasta pracownicy Głównego Instytutu Górnictwa z Katowic - Dron pokazuje w trybie rzeczywistym, w trybie online jakie grupy zanieczyszczeń są emitowane z danego emitora. Czy to są paliwa?paliwa stałe? Dobrej czy złej jakości? A także, czy w palenisku spalane są odpady - opowiadał Adam Chamera z GIG.

Poznaniacy w głosowaniu w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, że Poznań powinien mieć takie urządzenie.  - My raczej nie idziemy w kierunku zakupu, bo to się wiąże także z osobą, która posiada licencję na obsługę takiego drona i odpowiednimi pozwoleniami. Natomiast my na pewno skorzystamy z usługi wynajęcia drona wraz z obsługą - komentuje Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępca prezydenta Poznania. Zdaniem urzędników takie rozwiązanie będzie tańsze. 

Autor projektu z budżetu obywatelskiego nie jest przeciwny takiemu rozwiązaniu, ale ma też wątpliwości - Mam nadzieję, że to nie będzie jednorazowe działanie, że nie będzie trzeba co roku pisać projektu do PBO, w którym zobaczyliśmy jak licznie poznaniacy zagłosowali na to. Ten projekt nie był promowany w żaden sposób - mówi Filip Schmidt, pomysłodawca.

Dron ma zacząć działać w Poznaniu jesienią.