Pogoda jutro Pogoda Poznań
173

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj
j | aktualizacja: Środa, 3 2019 roku, godzina 13: 1

Ze względu na planowane wdrożenie kolejnego etapu prac przy przebudowie torowiska na Górnym Tarasie Rataj od 16 marca nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań ulic Bobrzańska/Chartowo i Wiatraczna/Żegrze.

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj
PIM

Zmiana będzie polegać na zwężeniu obydwu jezdni dla relacji Chartowo- Żegrze do jednego pasa, wyłączeniu z ruchu łącznic do prawoskrętu na skrzyżowaniu ul. Chartowo z ul. Wiatraczną oraz zamknięciu przejazdu na wprost i skrętu w lewo ul. Bobrzańską przez ul. Żegrze.

W celu zapewnienia możliwości skrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo, oraz z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną skorygowaniu ulegnie kształt wysp dla pieszych  - zostaną one odpowiednio zmniejszone, by powiększyć promień skrętu – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ze względu na brak możliwości przejazdu przez ul. Żegrze, ulicą Bobrzańską wybudowana zostanie jezdnia tymczasowa w pasie rozdziału umożliwiająca dokonanie manewru zawracania dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Bobrzańskiej oraz jadących z kierunku ul. Chartowo.

Ulica Bobrzańska przy dojeździe do ul. Żegrze zawężona zostanie do jednego pasa, dozwolony będzie tylko prawoskręt. Ulica Wiatraczna przy skrzyżowaniu z ul. Chartowo zawężona zostanie do dwóch pasów, prawy służyć będzie do jazdy w prawo oraz na wprost, pas lewy będzie wyłącznie lewoskrętem – informują PIM.

Ruch pieszy pomiędzy ul. Bobrzańską, a Wiatraczną skierowany zostanie na stronę północną ulic Chartowo oraz Żegrze - dodają.

Ponadto od wysokości ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kurlandzką ulica Zegrze zostanie zwężona do jednego pasa (wyłączenie lewego pasa w kierunku ronda Żegrze), z wyjątkiem obszarów na których zlokalizowane zostaną przystanki autobusowe.

Taka organizacja ruchu w tym miejscu zgodnie z planem obowiązywać ma do połowy kwietnia 2019 roku.

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmienionymi trasami będą kursować autobusy linii nr 155 i 166 (w kierunku ronda Rataje) oraz linii nr 192 i 232.

Linia nr 155

ZALASEWO PLANETARNA GIMNAZJUM – … – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Milczańska – Brneńska – Krzywoustego – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy  

Linia nr 166

ZIELINIEC – … – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy  

Linie nr 162 i 196

Trasy bez zmian – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy  

Linia nr 192

RONDO RATAJE – … – KRZYWOUSTEGO KINEPOLIS – … – Krzywoustego – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE  

Linia nr 232

SZWAJCARSKA SZPITAL – Kurlandzka – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – … – RONDO KAPONIERA

Powrót po stałej trasie.