Pogoda jutro Pogoda Poznań
164

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

S5: trwają prace na dwóch ostatnich odcinkach pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem
sk | aktualizacja: Wtorek, 2 2019 roku, godzina 19: 1

Trwają prace na dwóch ostatnich odcinkach drogi ekspresowej S5, która połączy Poznań z Wrocławiem.

S5: trwają prace na dwóch ostatnich odcinkach pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem
GDDKiA

Od końca ubiegłego roku można korzystać m.in. z obwodnicy Leszna i odcinka Poznań - Wronczyn. To znacznie skróciło czas podróży do stolicy Dolnego Śląska, ale w realizacji pozostają dwa odcinki: Wronczyn - Kościan Południe oraz Kościan Południe – Radomicko.

Na drugim ze wspomnianych odcinków zaawansowanie prac wynosi prawie 50 proc. Formalnie do 15 marca trwa przerwa zimowa, więc wykonawca prowadzi roboty w ograniczonym zakresie.

- Wykonywane są prace związane z odhumusowywaniem, wykonano rozbiórkę ekranów akustycznych na obwodnicy Śmigla. W zakresie robót mostowych wykonywano prace na 19 obiektach, głównie w zakresie fundamentów, podpór oraz ustrojów nośnych. Obecnie w ramach robót branżowych realizowane są prace związane z przebudowaniem kolizji wodociągowych, energetycznych, gazowych oraz wykonaniem kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz oświetlenia na Węźle Lipno - informuje Alina Ćieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oba odcinki mają być udostępnione dla kierowców jeszcze w tym roku.