Pogoda jutro Pogoda Poznań
2313

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Robert Biedroń w Poznaniu: na MTP odbędzie się konwencja jego partii
sk | aktualizacja: Środa, 2 2019 roku, godzina 06: 1

6 lutego w Poznaniu odbędzie się konwencja regionalna nowego ugrupowania Roberta Biedronia.

Robert Biedroń w Poznaniu: na MTP odbędzie się konwencja jego partii
PAP/Grzegorz Michałowski

Lewicowy polityk w niedzielę ogłosił powołanie do życia partii Wiosna. W programie znalazło się m.in. ustanowienie emerytury minimalnej na poziomie 1600 zł brutto, zapewnienie 30-dniowego dostępu do lekarza-specjalisty, stworzenie 250 tys. miejsc w żłobkach i przedszkolach czy likwidacja ZUS i KRUS oraz objęcie programem 500+ wszystkich dzieci.

W TVN24 Biedroń przekonywał, że na spełnienie jego obietnic wystarczy ok. 35 mld zł. Z kolei portal money.pl wyliczył, że to suma bardzo niedoszacowana: tylko zmiany w 500+ i emerytura obywatelska oznaczają dodatkowy wydatek rzędu 27 mld zł rocznie. Przedstawiciele Wiosny twierdzą, że sfinansują wydatki m.in. dzięki "transformacji elektronicznej" urzędów czy likwidacji funduszu kościelnego i opodatkowaniu "tacy". To jednak sumy znacznie mniejsze niż koszt planowanych programów społecznych.

W środę lider Wiosny zaprezentuje swoje postulaty w Poznaniu. O 14:00 spotka się z dziennikarzami na placu Wolności, a 4 godziny później rozpocznie się konwencja na MTP. Biedroń ma wówczas m.in. przedstawić szefów lokalnych struktur swojego ugrupowania.

W sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN Wiosna zajęła trzecie miejsce, zdobywając 14 proc. poparcia. Zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (29 proc.) przed Platformą Obywatelską (20 proc.).