Pogoda jutro Pogoda Poznań
70

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Prezydent Poznania zaskarży decyzję prokuratury w sprawie „aktów zgonu politycznego” wystawionych przez Młodzież Wszechpolską m.in. Pawłowi Adamowiczowi
sw | aktualizacja: Piątek, 1 2019 roku, godzina 18: 2

Jacek Jaśkowiak początkowo nie chciał zaskarżać decyzji, jednak wraz ze śmiercią prezydenta Gdańska postanowił wypełnić jego polityczną wolę.

Prezydent Poznania zaskarży decyzję prokuratury w sprawie „aktów zgonu politycznego” wystawionych przez Młodzież Wszechpolską m.in. Pawłowi Adamowiczowi

Wspomniane „akty zgonu politycznego” to akcja Młodzieży Wszechpolskiej sprzed kilku miesięcy. Chodziło o zaakcentowanie sprzeciwu wobec działaniom prezydentów dużych miast, którzy podpisali deklarację o współdziałanie w sprawie migracji. Wśród osób, którym zostały wystawiony znalazł się m.in. Jacek Jaśkowiak, ale również tragicznie zmarły w poniedziałek Paweł Adamowicz. I to właśnie prezydent Gdańska złożył zawiadomienie na policję w tej sprawie.

Przed trzema dniami, akurat w dzień śmierci Adamowicza, gdańska prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, tłumacząc, że akcja Młodzieży Wszechpolskiej była formą krytyki i nie zawierała gróźb, czy nawoływania do nienawiści. - Jacek Jaśkowiak stwierdził, że w takiej sytuacji, w obliczu jego tragicznej śmierci, to on złoży zażalenie, by w pewnym sensie wypełnić wolę Pawła Adamowicza - powiedziała dziennikarzom Radia Poznań rzecznik prezydenta Jaśkowiaka, Hanna Surma.