Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-6

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Jurek Owsiak rezygnuje z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: To na mnie spadła ta odpowiedzialność
BS | aktualizacja: Poniedziałek, 1 2019 roku, godzina 14: 1

Po informacji o śmierci prezydenta Gdańska konferencję prasową zwołał Jurek Owsiak, który poinformował, że rezygnuje z funkcji szefa WOŚP, ale będzie dalej na jej rzecz pracował.

Jurek Owsiak rezygnuje z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: To na mnie spadła ta odpowiedzialność
Paweł Supernak/PAP

Jurek Owsiak rozpoczął konferencję od złożenia kondolencji dla rodziny prezydenta Gdańska. Były już szef WOŚP przypomniał, że Paweł Adamowicz był z orkiestrą od samego początku. Później Jurek Owsiak złożył rezygnację - Ja osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji czyli prezesa zarządu, ale fundacja dalej będzie funkcjonowała. Może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dziś nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem także o tym, ze ta nienawiść, także w moją stroną, w stronę fundacji grzeje od 25 lat. (...) Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą i niestety polskim wymiar sprawiedliwości, a także policja sobie kompletnie z tym nie daje rady. Zgłaszamy te sprawy na policję i sami mówimy, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi. Proszę wejść na portale prawicowe, nawet dzisiaj, przeczytać rzeczy na mój temat. Proszę przeczytać, co pisze jedna z posłanek, osoba, która zasiada w Sejmie - mówił Jurek Owsiak. 

Jednocześnie Jurek Owsiak zapewnił, że zamierza dalej dla fundacji pracować. Nie będzie jednak osobą decyzyjną - Może wyluzują Ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań (...). Te trzy osoby dalej będą prowadziły fundację, my się nie poddajemy. Dziękuję wszystkim, którzy byli razem z nami, dziękuję za niezwykły finał. Nie poddajemy się, fundacja się nie podda - podsumował Owsiak.