Pogoda jutro Pogoda Poznań
74

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

PESA zrezygnowała z dostawy pociągów dla Kolei Wielkopolskich, a dostawa dziesięciu Elfów jest mocno opóźniona
BS | aktualizacja: Wtorek, 1 2019 roku, godzina 08: 1

Problemy bydgoskiego zakładu z terminowością znane są od lat. Teraz uderzają one w Koleje Wielkopolskie.

PESA zrezygnowała z dostawy pociągów dla Kolei Wielkopolskich, a dostawa dziesięciu Elfów jest mocno opóźniona
BS

Branżowy portal Rynek Kolejowy poinformował, że firma po niemal roku od zwycięstwa w przetargu, poinformowała, że nie zamierza podpisać umowy na dostawę czterech spalinowych zespołów trakcyjnych PESA Link - Pesa odmówiła podpisania umowy i utraciła wadium - poinformował w rozmowie z portalem prezes Włodzimierz Wilkanowicz.

To jednak nie jedyne wspólne problemy naszego województwa z PESĄ. Wiadomo, że opóźni się dostawa dziesięciu składów PESA Elf 2, które Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zamówił w 2017 roku. W styczniu do Poznania miał dotrzeć pierwszy pociąg, a wszystkie powinny dotrzeć do końca lutego. Dziś wiadomo, że tego terminu nie uda się dotrzymać - Opóźnienia to konsekwencja trudniejszego okresu z początku ubiegłego roku, mieliśmy wtedy problemy, brakowało środków na produkcję. Teraz sytuacja jest stabilna, firma ma płynność, zamówione komponenty i podzespoły są sukcesywnie dostarczane, a produkcja jest w toku - informuje w rozmowie z portalem Maciej Grześkowiak, szef komunikacji bydgoskiego producenta.