Pogoda jutro Pogoda Poznań
164

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Szczątki 130 osób zostaną dziś pochowane w podziemiach fary
j | aktualizacja: Piątek, 1 2018 roku, godzina 09: 1

Szczątki ludzkie zostały odnalezione podczas prac archeologicznych na placu Kolegiackim.

Szczątki 130 osób zostaną dziś pochowane w podziemiach fary

W krypcie poznańskiej fary pochowane zostaną szczątki 130 osób odnalezione podczas prac archeologicznych na placu Kolegiackim. Wiadomo też, że podobnych pogrzebów może być więcej. To dopiero pierwszy taki pogrzeb, bardzo dla nas istotny. Na tym terenie było więcej grobów zbiorowych, my szacujemy, że pochowanych było tam nawet cztery tysiące osób – mówił w ubiegłym tygodniu kierujący badaniami dr hab. Marcin Ignaczak.

Pogrzeb rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przypominamy. Archeolodzy pojawili się na placu Kolegiackim w kwietniu 2016 roku. W tym czasie natrafili na kilka tysięcy artefaktów świadczących o historii tego miejsca. Zdecydowanie najważniejsze jest jednak odkrycie i zbadanie reliktów dawnej kolegiaty Marii Magdaleny, która ostatecznie zniknęła z miejskiego krajobrazu w 1802 roku. Badania prowadzone są w tym miejscu potrwają jeszcze co najmniej do końca listopada. Później ruszy przebudowa placu. Miasto na razie nie znalazło firmy, która zajmie się tą inwestycją.