Pogoda jutro Pogoda Poznań
2313

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Ks. Daniel Wachowiak zostanie przeniesiony do parafii w Puszczy Noteckiej
j | aktualizacja: Czwartek, 1 2018 roku, godzina 08: 1

Znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi między innymi na temat polityki wikariusz parafii pw. Św. Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów poinformował dziś, że został proboszczem.

Ks. Daniel Wachowiak zostanie przeniesiony do parafii w Puszczy Noteckiej
Włodzimierz Hoppel

Ks. Wachowiak napisał dziś na swoim profilu na TT, że „został proboszczem” i opublikował tzw. dekret nominacyjny. Wynika z niego, że został proboszczem parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce w dekanacie wieleńskim.

Przypomnijmy ks. Wachowiak z znany jest między innymi ze swoich wcześniejszych wypowiedzi na temat filmu Kler czy jeżyckich murali. Ksiądz komentował też wyniki wyborów samorządowych w Poznaniu. Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta - napisał w serwisie Twitter. Mimo to, Prezydencie, życzę abyś w tej kadencji pokochał Słowo Boże. Niech Bóg błogosławi Tobie i Poznaniowi – dodał. Po wyborach wikariusz parafii pw. Św. Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów odprawił też mszę w intencji wybranego na kolejną kadencję prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Jak nam tłumaczył już wcześniej rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu kuria w takich przypadkach nie komentuje zmian i nie widzi w nich nic nadzwyczajnego. Co roku dokonywanych jest kilkadziesiąt takich zmian na terenie naszej Archidiecezji, są one zawsze omawiane z zainteresowanymi kapłanami i przez nich przyjmowane. Nie ma zwyczaju komentowania ich – mówił nam przy okazji przeniesienia ks. Edy Jaworskiego ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

zostałem proboszczem pic.twitter.com/kjzzuitJQL

— ks. Daniel Wachowiak (@DanielWachowiak) 8 listopada 2018