Pogoda jutro Pogoda Poznań
173

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Znana sieć handlowa przechodzi restrukturyzację, ale może całkowicie zniknąć z Polski
BS | aktualizacja: Środa, 0 2018 roku, godzina 10: 1

O problemach brytyjskiej sieci Tesco pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Choć sieć podejmuje działania naprawcze, to okazuje się, że nie jest wykluczone całkowite wycofanie z rynku.

Znana sieć handlowa przechodzi restrukturyzację, ale może całkowicie zniknąć z Polski
Brith-Marie Warn/freeimages.com

Choćby w sierpniu pisaliśmy na naszych łamach o planowanym zamknięciu kilkunastu placówek należących do Tesco. Z informacji przekazywanych przez Tesco wynikało, że zmiany pociągną za sobą zwolnienie ponad 2000 osób. Na liście sklepów do likwidacji znalazła się między innymi placówka zlokalizowana przy ulicy Mrągowskiej w Poznaniu.

Okazuje się, że problemy Tesco w Polsce są dość poważne. Choć cała grupa zanotowała wzrost przychodu o 12,8% w pierwszej połowie trwającego roku finansowego, to w Polsce Tesco notuje straty. O sytuacji Tesco mówi w rozmowie z Reuterem prezes Dave Lewis - Obecnie koncentrujemy się na realizowaniu planu naprawczego - powiedział prezes, ale jednocześnie nie wykluczył, że Tesco może wycofać się z naszego kraju i sprzedać polską część biznesu.