Pogoda jutro Pogoda Poznań
2514

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Burmistrz Obornik zrywa rozmowy z PKP. Miasto samodzielnie wybuduje nowy dworzec
BS | aktualizacja: Czwartek, 9 2018 roku, godzina 27: 1

W okolicy stacji Oborniki Wielkopolskie Miasto miał powstać nowoczesny węzeł przesiadkowy. Inwestycja była podzielona pomiędzy gminę, PKP PLK i PKP SA. Ze swoich zobowiązań nie wywiązała się ta ostatnia instytucja, a burmistrz postanowił zakończyć negocjacje z kolejarzami.

Burmistrz Obornik zrywa rozmowy z PKP. Miasto samodzielnie wybuduje nowy dworzec
eoborniki.pl

O sprawie pisze lokalny portal eoborniki. Gmina Oborniki wybudowała w rejonie dworca Oborniki Wielkopolskie Miasto nowy dworzec autobusowy, PKP PLK przy okazji remontu linii kolejowej do Piły położyło nowe tory i wydłużyło peron, a PKP SA miało wyburzyć istniejący dworzec i wybudować nową poczekalnię z toaletami i punktami usługowymi. 

PKP SA jednak wycofało się z inwestycji. Gmina próbowała negocjować z kolejarzami, obiecała, że dołoży pieniądze do budowy planowanego budynku, ale i ta opcja została odrzucona. Ostatecznie burmistrz poinformował, że nie będzie prowadził kolejnych negocjacji - PKP nie jest zaineresowane współpracą z nami. Dlatego też podjęliśmy decyzję, iż to Gmina zbuduje poczekalnię z toaletami w całości z własnych środków, po czym przekaże ją w zarząd PKP - powiedział w rozmowie z lokalnym portalem Tomasz Szrama, burmistrz Obornik.