Pogoda jutro Pogoda Poznań
164

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Mezo powrócił! I znów pomaga politykom
sw | aktualizacja: Poniedziałek, 9 2018 roku, godzina 24: 2

„Na obrzeżach Poznania miasta, spadła kiedyś z nieba gwiazda” - tymi słowami zaczyna swój nowy kawałek Jacek Mejer. I nie ma tutaj siebie na myśli.

Mezo powrócił! I znów pomaga politykom
gminasuchylas @ YT

Nowy klip prekursora nurtu hip-hopolo został zamieszczony na youtube'owym kanale Gminy Suchy Las. To nie przypadek, ponieważ artysta w ten sposób zdecydował się wesprzeć samorząd miejscowości, w której mieszka. „Tu posadziłem dom - Suchy Las - jestem stąd” - śpiewa w refrenie najnowszego kawałka. Jak można przeczytać na blogu domygwiazd.pl, Jacek Mejer sam wybudował swój 140 metrowy, urządzony w stylu prowansalskim, dom.

Utwór „Jestem stąd” powstał z okazji 800-lecia Gminy Suchy Las i jest przejawem lokalnego patriotyzmu oraz swoistą pochwałą życia w podpoznańskiej gminie. Artysta odwołuje się tutaj zarówno do historii, teraźniejszości, jak i perspektyw na przyszłość. Ostatnią płytę Mezo wydał niespełna pół roku temu, jednak nie cieszy się ona zbyt dużym zainteresowaniem. Utwory z tego albumu mają przeważnie zaledwie kilka tysięcy odtworzeń na Youtube'ie.

To nie pierwszy raz, jak Mejer pomaga politykom - jego utwór „Ważne” został wykorzystany przez Marka Borowskiego w kampanii prezydenckiej. Tym razem Mezo postanowił wesprzeć - choć już nie tak wprost - lokalnych samorządowców.