Pogoda jutro Pogoda Poznań
84

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Szarpanina i interwencja policji w Luboniu. Kobieta z dzieckiem ma wyprowadzić się z mieszkania
j | aktualizacja: Niedziela, 8 2018 roku, godzina 19: 1

Kobieta samotnie wychowująca małe dziecko ma się wyprowadzić z lokalu, bo właściciele chcą go sprzedać.

Szarpanina i interwencja policji w Luboniu. Kobieta z dzieckiem ma wyprowadzić się z mieszkania
Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów / WTK Play

Samotna matka z trzyletnią córką od lutego wynajmuje lokal na jednym z lubońskich osiedli. Do tej pory nie było problemów, jednak w ostatnich dniach kobieta dowiedziała się, że ma się wyprowadzić z mieszkania, bo jego właścicielka chce sprzedać lokal. 10 sierpnia powiedziała mi, że mam się wyprowadzić, a potem powiedziała, że da mi czas do 17 żebym mogła coś znaleźć – relacjonowała reporterowi Pulsu Dnia Telewizji WTK Katarzyna Idzik, lokatorka mieszkania, jednocześnie trzymając w ręku umowę najmu obowiązującą do końca stycznia, która przez cały czas nie została wypowiedziana.

Według relacji lokatorki teraz właściciele mieszkania zaczęli ją nachodzić. Była szarpanina, wymiana zamków w drzwiach i interwencja policji - zdaniem lokatorki policjanci próbowali raczej pomagać wyrzucić ją z mieszkania. Policjanci nie chcieli mnie słuchać. Powiedzieli, że dobrze robi – mówi Katarzyna Idzik.

Na pomoc kobiecie ruszyli działacze lokatorscy. Nie ma żadnego wyroku eksmisyjnego, nie ma nakazu komorniczego opuszczenia mieszkania. Wszystkie działania były bezprawne – tłumaczy mówi Renata Bernaś, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów. Nie bierze się pod uwagę tego, że mamy do czynienia z matką samotną z małym dzieckiem. O empatii mówi się tylko w stosunku do właściciela, bo przecież miał prawo – bo prawo własności. A gdzie jest prawo najmującego – dodaje.

Policjanci nie udzielają komentarza dotyczącego zdarzenia, ale zapowiadają, ze sprawę będą wyjaśniać. Obie strony, które brały udział w tym zdarzeniu zostaną poinformowane o naszych dalszych czynnościach w tej sprawie – tak by wszyscy wiedzieli jak wygląda sytuacja prawna i jakie są ich możliwości – mówi podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Z właścicielami mieszkania nie udało się skontaktować. Tymczasem Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów zapowiada, że pomoże kobiecie znaleźć lokal socjalny.