Pogoda jutro Pogoda Poznań
12-1

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Liroy przeforsował zmiany w prawie. Będą nowe tablice rejestracyjne
BS | aktualizacja: Środa, 6 2018 roku, godzina 20: 1

Poseł Piotr 'Liroy' Marzec znany jest z walki z różnego rodzaju absurdami i niedogodnościami prawnymi. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało właśnie, że na wniosek posła wprowadzi nowy wzór tablic rejestracyjnych.

Liroy przeforsował zmiany w prawie. Będą nowe tablice rejestracyjne
Dominik Kulaszewicz/PAP

Tablice używane w Polsce mają zwyczajowo wymiary 520 mm x 114 mm  lub 305 mm x 214 i nie pasują do samochodów importowanych z Ameryki i Azji, które mają mniej miejsca na tablice. Do tej pory właściciele takich aut próbowali dostosowywać polskie tablice do swoich pojazdów lub zamawiać w prywatnych firmach tablice na wymiar, ale oba sposoby były niezgodne z prawem - Właściciele oraz użytkownicy pojazdów pochodzenia USA oraz Japonii wskazują na nieustający problem wynikający z różnic konstrukcyjnych tych aut, szczególnie miejsc przeznaczonych na zamontowanie tablic rejestracyjnych - tłumaczy na łamach Dziennika. Gazety Prawnej Piotr Marzec.

Poseł złożył odpowiednią interpelację do Ministerstwa Infrastruktury, a to przygotowało już nowe rozporządzenie w tej sprawie – Od 1 lipca będzie można zamawiać tablice z czcionką zwężoną i tablice o innych wymiarach niż standardowe, czyli tak zwane tablice amerykańskie – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.