Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-6

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Barszcz Sosnowskiego na Wildzie: zostały przeprowadzone oględziny roślin
BS | aktualizacja: Środa, 6 2018 roku, godzina 13: 1

W poniedziałek interweniowaliśmy w sprawie Barszczu Sosnowskiego, który według naszych czytelników pojawił się na jednej z posesji na Wildzie. Straż Miejska przeprowadziła już kontrolę wskazanej posesji.

Barszcz Sosnowskiego na Wildzie: zostały przeprowadzone oględziny roślin

W poniedziałek na temat obaw mieszkańców rozmawialiśmy z rzecznikiem Straży Miejskiej - Jesteśmy przez cały czas w kontakcie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego. Abyśmy mogli podjąć dalsze kroki niezbędna jest formalna zgoda właściciela terenu. Nie powinno być z tym żadnego problemu wówczas odbędą się oględziny z biologiem, który stwierdzi, co to za roślina i podjęte zostaną dalsze kroki. Może to nastąpić już w najbliższych dniach - wyjaśniał Przemysław Piwecki.

Dziś straż poinformował, że oględziny zostały przeprowadzone - Nie stwierdzono występowania w tym miejscu Barszczu Sosnowskiego, a jedynie podagrycznik pospolity. Jest to chwast bardzo trudny do zwalczenia, ale nie ma właściwości parzących. Kwitnie w czerwcu i lipcu, przypominając wtedy barszcz - poinformował Piwecki.

Przypominamy Barszcz Sosnowskiego jest bardzo niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Wywołuje reakcje skórne - zaczerwienienia, obrzęki, pęcherze porównywalne z oparzeniami, a w skrajnych przypadkach kontakt może okazać się śmiertelny.