Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-6

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Rozpoczyna się Poznań Air Show. Sprawdź, jak dojechać na imprezę
BS | aktualizacja: Sobota, 5 2018 roku, godzina 19: 0

Już dziś rozpoczynają się na poznańskiej Ławicy pokazy lotnicze Poznań Air Show. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkowe linie, które mają ułatwić widzom dotarcie na teren imprezy.

Rozpoczyna się Poznań Air Show. Sprawdź, jak dojechać na imprezę

Poznań Air Show odbędzie się w dniach 19 - 20 maja na Ławicy - Z myślą o osobach, które wybierają się na Poznań Air Show ZTM uruchomi specjalną linię tramwajową nr 31 oraz linie autobusowe nr 131, 132 i 133. Wszystkie autobusy dedykowane na Poznań Air Show swój przystanek końcowy będą miały przy ulicy Tatrzańskiej. Przystanek ten zlokalizowany został w odległości 200 metrów od wejścia na teren wydarzenia - informuje ZTM.

Pomiędzy dworcem kolejowym a pętlą Ogrody kursowała będzie dodatkowa linia tramwajowa numer 31. Kursy będą wykonywane od 8:00 do 19:15 z częstotliwością co 10 minut. Na pętli Ogrody będzie można przesiąść się na specjalny autobus numer 131, który będzie kursował co 7 minut.

Uruchomione zostaną też linie, które dowiozą na teren imprezy zmotoryzowanych, którzy zostawią swoje samochody na parkingu przy CH Auchan w Swadzimiu lub na Torze Poznań. Spod CH będzie odjeżdżał autobus numer 133 (kursy co 20 minut), a z Toru Poznań autobus numer 132 (kursy co 10 minut).

-W autobusach obowiązują opłaty za przejazd zgodnie z taryfą ZTM. Jednak osoby, które zakupią bilet na Poznań Air Show w przedsprzedaży, mogą korzystać z komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM Poznań za darmo (na podstawie wydrukowanego biletu na Air Show) w dniu, na który mają wykupiony bilet - informuje ZTM.